Naga MarketsWczoraj wieczorem FOMC opublikował protokoły z z majowego posiedzenia dotyczącego polityki pieniężnej. Dolar zareagował wtedy jedynie niewielkim wzrostem, a sesja zakończyła się pod poziomem 3,86 zł. Byki wrócił na rynek dopiero dziś, kurs USD zwyżkuje bowiem do nowych maksimów powyżej poziomu 3,87 zł, który widziany był ostatnio ponad 2 lata temu.

Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku zdecydował się w maju pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. W protokołach pojawiło się stwierdzenie mówiące o tym, że Komisja zachowa “cierpliwość” przed kolejnymi decyzjami.

Ponadto, FOMC uważa, iż ostatnia słabość inflacji jest jedynie przejściowa. Chociaż  rentowność amerykańskich obligacji skarbowych ponownie spadła w rezultacie cofania się awersji do ryzyka, minutki znów umocniły dolara.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Dolar z szansą na wzrost do poziomu 3,98 zł?

Na parze walutowej USD/PLN przez cały 2017 rok panował silny trend spadkowy, w trakcie którego notowania osunęły się w okolice poziomu 3,3050. Byki na powróciły na rynek dolara dopiero w kwietniu 2018 roku, gdzie przez kilka tygodnie cena urosła o ponad 30 groszy.

Po ustanowieniu szczytu (3,8390) w sierpniu ubiegłego roku, akcja cenowa na USD/PLN wskazywała na konsolidację. Jednakże w ostatnim czasie, sytuacja zaczyna się zmieniać po myśli kupujących, co daje szansę na dalsze wzrosty.

Zobacz też: Bitcoin (BTC) ponownie poniżej 8.000 USD. Co powoduje spadek notowań?

Obecnie kluczowy opór znajduje się w okolicach 3,8580 i skupia maksima ustanawiane w tym roku. Jeśli udałoby się pokonać ten pozioma na zamknięciu w piątek, byki odsłoniłyby kolejny kluczowy opór blisko 3,98 zł. Niżej, przy 3,9061 znajduje się natomiast zniesienie 61,8% Fibo całego trendu spadkowego z 2017 roku, na którym można spodziewać się napływu ofert sprzedaży.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 23 maja 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 23 maja 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here