Naga Marketswalutowe szachy - USD i EURDolar amerykański (USD) osiągnął w czwartek nowy czteromiesięczny szczyt w stosunku do euro, gdy reakcja na pandemię w USA była lepsza niż w Europie, której ożywienie zostało powstrzymane przez przedłużone blokady. Bezpieczny dolar silnie wzrósł przez ostatnie dwie sesje, będąc napędzany obawami, od trzeciej fali w Europie i potencjalnych podwyżek podatków w USA po uporczywe widmo inflacji. „Edek” konsoliduje w czwartek na lokalnych minimach nieco powyżej poziomu 1,18.

  • Sekretarz skarbu USA i przewodniczący Rezerwy Federalnej wyrazili wiarę w ożywienie w USA
  • Rok 2021 będzie „w najbardziej prawdopodobnym przypadku bardzo, bardzo mocnym rokiem”
  • W Europie nieoczekiwana ekspansja działalności gospodarczej nieznacznie poprawiła nastroje

Kurs euro: rozbieżność między perspektywami gospodarczymi w Europie i USA wywiera dodatkową presję na EUR

Nawet odwrócenie przez Niemcy wezwania do ścisłej blokady w okresie wielkanocnym nie przyczyniło się do zbudowania zaufania do perspektyw gospodarczych regionu. Zamiast tego spotęgowało niezadowolenie ze sposobu, w jaki kanclerz Angela Merkel radzi sobie z pandemią.

Te artykuły również Cię zainteresują
W środę sekretarz skarbu USA Janet Yellen i przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wyrazili wiarę w ożywienie w USA podczas drugiego dnia zeznań przed Kongresem.

Yellen powiedziała parlamentarzystom Senatu, że jest otwarta na banki odkupujące akcje i wypłacające dywidendy, zaktualizowany pogląd, który pokazuje jej zaufanie do gospodarki. Powell powiedział również, że uważa, że ​​rok 2021 będzie „w najbardziej prawdopodobnym przypadku bardzo, bardzo mocnym rokiem”.

Jednak dzień wcześniej sekretarz skarbu zaalarmował inwestorów po tym, jak opowiedział się za podwyżkami podatków, aby zapłacić za plany prezydenta Joe Bidena dotyczące modernizacji infrastruktury i innych inwestycji.

Tymczasem w Europie nieoczekiwana ekspansja działalności gospodarczej nieznacznie poprawiła nastroje, wraz z ponownymi blokadami w wielu krajach członkowskich bloku, co oznacza, że ​​zyski mogą nie trwać do kwietnia.

Znaczne opóźnienie w wysiłkach na rzecz ponownego otwarcia Europy tylko pogłębi rozbieżność między perspektywami gospodarczymi w Europie i USA, wywierając dodatkową presję na euro – uważa strateg Commonwealth Bank of Australia Kim Mundy.

Plus500

Kurs euro (EUR) spada na czteromiesięczne minimach

Euro oscyluje w czwartek blisko czteromiesięcznego minimum na poziomie 1,1809 USD, które zostało osiągnięte wcześniej podczas azjatyckiej sesji. Z kolei wskaźnik dolara w stosunku do sześciu głównych konkurentów wahał się nieco poniżej czteromiesięcznego maksimum, wynoszącego 92,617, osiągniętego w nocy.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | dax giełda | polski złoty kurs | kryptowaluty kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here