Naga Markets

Rynki walutowe pozostają względnie spokojne przez świąteczne warunki handlowe w USA i bardzo luźny kalendarz danych makroekonomicznych. Ryzyko wiąże się z dalszą korektą długich pozycji na dolarze, ale eksperci z ING Banku uważają, że „greenback” zbliża się do pewnych przyzwoitych poziomów wsparcia. Indeks dolara (DXY) konsoliduje pod koniec tygodnia w okolicach lokalnych minimów 106,00.

Kurs dolara (USD) skoncentrowany na sprzedaży detalicznej „Cyber ​​Five” – ING

Dziś po Święcie Dziękczynienia ma miejsce kolejna skrócona przez święta sesja w USA. Amerykańscy sprzedawcy detaliczni wymyślili kampanię promocyjną sprzedaży „Cyber ​​Five”, która trwa od czwartkowego Święta Dziękczynienia aż do poniedziałku.

Spodziewaj się raportów na ten temat, chociaż wysoki poziom zatrudnienia i niższe ceny benzyny (obecnie 4,30 USD za galon w porównaniu z wysokimi 5,50 USD w czerwcu) sugerują, że sprzedaż detaliczna może się utrzymać pomimo rozmów o zbliżającej się recesji w 2023 r. – napisano w raporcie.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Rynki walutowe pozostają spokojne, a jedynymi wczorajszymi wydarzeniami były duże podwyżki stóp procentowych o 75 pb w Szwecji i RPA oraz obniżka stóp procentowych o 150 pb w Turcji w ramach przygotowań do wyborów w przyszłym roku.

Odnotowujemy również dalszą spuściznę tegorocznego wzrostu rentowności dolara i USA – dodano.

Powrót do siły kursu dolara (USD)?

Ankiety przeprowadzone tuż przed wielką wyprzedażą 10/11 listopada nadal wskazywały długie pozycje dolara jako „najbardziej popularną transakcję” i wskazywały, że USD jest najbardziej przewartościowany w historii.

XTB

Wątpimy, aby te poglądy zmieniły się tak bardzo, a strona kupująca będzie teraz chętna do sprzedawania wszelkich rajdów dolara, wierząc, że USD mógł równie dobrze osiągnąć szczyt. Może tak być, ale jak omawiamy w naszej prognozie walutowej na 2023 r., wątpimy, czy zostaną spełnione warunki dla zaistnienia trwałego trendu spadkowego „greenbacka” – podkreślono.

Tymczasem dolar może zbliżać się do przyzwoitych poziomów wsparcia. Eksperci z ING Banku uważają, że indeks DXY ma silne wsparcie w pobliżu 105,00, oznaczające 200-dniową średnią ruchomą, ważne minima na początku sierpnia i duży poziom zniesienia całego rajdu od lata 2021 r. (kiedy Fed rozpoczął ten rajd dolara od bardziej jastrzębich wykresów punktowych) na poziomie 38,2%).

Poziomy DXY bliskie 105 są atrakcyjne do kupna – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Święto Dziękczynienia w Ameryce tradycyjnie wyznacza datę rozpoczęcia okresu przedświątecznego – dla wielu inwestorów jest to sygnał dla wychodzenia z pozycji i zaksięgowania zysków przed końcem roku. Tegoroczny okres bożonarodzeniowy może jednak silnie różnić się od tych z lat wcześniejszych – wszystko za sprawą oczekiwania na dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej w wykonaniu Rezerwy Federalnej (Fed). Jak w tym okresie historycznie zachowuje się kurs dolara?

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSkrócona sesja w USA i niewielkie przetasowania na rynku walutowym
Następny artykułCena ropy, a kontrowersyjny limit cenowy G7: ścierają się zwolennicy i przeciwnicy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here