Naga Markets



Dolar nadal w początkowej fazie trendu spadkowego - RBC Global Asset ManagemenDolar w tym roku radzi sobie bardzo dobrze. Jednakże, RBC Global Asset Management sugeruje, iż wynika to w dużej mierze z czynników krótkoterminowych, które wygasną w nadchodzących miesiącach. Analitycy utrzymują negatywne perspektywy dla USD wskazując, iż waluta znajduje się w początkowej fazie trendu spadkowego.

Obecny rajd dolara to tylko korekta trendu spadkowego

Mimo tego, że dolar ma powrócić do spadków, RBC uważa, iż waluty nie będą zyskiwać wobec USD tak mocno jak miało to miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Analitycy przychylnie patrzą na waluty surowcowe oraz waluty krajów, w których banki centralne podnoszą stopy procentowe.



— Naszym zdaniem dolar amerykański nadal znajduje się na wczesnym etapie długoterminowej bessy. Waluta pozostaje przewartościowana w oparciu o modele parytetu siły nabywczej, nawet po zeszłorocznym spadku, a inne długoterminowe czynniki nadal sugerują, że przed nami kolejne osłabienie. Spadki dolara amerykańskiego są związane z globalną ekspansją gospodarczą, ponieważ kapitał jest przekierowywany za granicę w poszukiwaniu wyższych zysków. Ten przepływ prawdopodobnie zostanie spotęgowany obfitością płynności na amerykańskich rynkach pieniężnych i niskim poziomem rentowności obligacji amerykańskich, szczególnie po uwzględnieniu inflacji – wskazuje RBC Global Asset Management.

Ekonomiści zwracają uwagę, że na krótkoterminowe wzrosty dolara amerykańskiego, które w środku bessy nie są rzadkością (wykres poniżej). Ograniczony rozmiar obecnego rajdu daje im pewność, że w tym wypadku mamy do czynienia z kontynuacją bessy.  Za rajdy USD w dużej mierze odpowiadają czynniki przejściowe i RBC jest zdania, że te nie utrzymają się zbyt długo.

rbc dolar

Jednym z czynników przejściowych wymienianych przez RBC jest rozbieżność między ruchami dolara a rentownościami obligacji amerykańskich 

Kolejna kwestia dotyczy obaw o rozprzestrzenianie się wariantu delta koronawirusa, które osłabiły zaufanie do globalnego ożywienia gospodarczego i sprawiły, że inwestorzy amerykańscy byli mniej skłonni do lokowania środków za granicą. Zdaje się jednak, że obecna fala nie zdoła zahamować globalnego ożywienia.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

RBC nie uważa również, iż wzrost inflacji nadal będzie wspierać dolara. Fed traktuje bowiem inflację jako “przejściową”. Inwestorzy natomiast skupiają się na tym, kiedy Fed rozpocznie tapering. Zdaniem ekonomistów, o wiele ważniejszy będzie moment podwyżek stóp procentowych, którego nie można spodziewać się zbyt wcześnie.

W perspektywie 12 miesięcy z uwagi na rozwój sytuacji w kraju i bardziej gołębie stanowisko EBC, ekonomiści obniżyli prognozę dla euro w stosunku do dolara z 1,30 USD do 1,27 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amrest akcje wykres | kurs korony islandzkiej nbp | kurs lotosu | wartość złotówki wykres | pkobp kurs | wykresy kryptowalut | notowania kruk |



Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia



Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here