Naga Markets



Dolar nadal w dół. Kurs euro (EUR/USD) neutralnie, funt (GBP/USD) niedźwiedzio zdaniem ScotiabankNa początku tygodnia kurs dolara amerykańskiego nieznacznie się umocnił w obliczu wzrostu niepewności na rynku. Jednocześnie, wydaje się, że rozmowy dotyczące Brexitu utknęły w martwym punkcie i obie strony nie poczyniły żadnych postępów w ciągu weekendu, powodując gwałtowny spadek kursu funta, podczas gdy napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami rosną (Stany Zjednoczone są skłonne nałożyć sankcje na większą liczbę urzędników w Hongkongu). Zespół analityczny Scotiabnk przygląda się sytuacji technicznej na parach walutowych EUR/USD oraz GBP/USD.

  • Analitycy Scotiabanku pozostają strukturalnymi niedźwiedziami jeżeli chodzi o wycenę dolara amerykańskiego
  • Najważniejszymi wydarzeniami dla rynków ma być szczepionka, negocjacje w sprawie Brexitu oraz czwartkowe posiedzenie EBC, przez co zmienność na eurodolarze oraz kablu może być wzmożona
  • EUR/USD z neutralną prognozą, GBP/USD natomiast z projekcją spadkową

Kurs dolara będzie tracił? Scotiabank niedźwiedzio nastawiony do USD

EUR rozpoczyna tydzień z lekkim spadkiem o 0,1%, który pozostawia go w lepszej kondycji niż większość jego kluczowych odpowiedników spoza bezpiecznych przystani, pomimo negatywnego wpływu Brexitu. Przez kilka najbliższych dni euro będzie na łasce szerokich ruchów w stosunku do dolara amerykańskiego, ponieważ rynki czekają na czwartkowe posiedzenie EBC) i szczyt UE. W związku z tym, że Polska i Węgry zdecydowanie opowiadają się za weto dla budżetu UE, czwartkowy szczyt może być większym wydarzeniem niż posiedzenie EBC, jeśli chodzi o długofalowe bodźce dla euro (chyba że Lagarde również zaskoczy) ponieważ realizacja nadzwyczajnego budżetu (oszczędnościowego) grozi kolejną podwójną recesją w Europie

Te artykuły również Cię zainteresują




Widzimy ograniczoną możliwość znacznego odbicia się USD w tym momencie, chociaż nie należy dyskontować pauzy w przesunięciu na koniec roku. Uważamy, że uczestnicy rynku powinni zahamować niewielkie zyski w dużym dolarze na przełomie roku; pozostajemy niedźwiedziami dolarowymi. Nadchodząca sesja jest stosunkowo lekka dla danych północnoamerykańskich (podobnie jak cały tydzień), co oznacza, że rynki walutowe będą nadal odzwierciedlać szerszy ton rynku i gonić za nagłówkami związanymi z wirusem, Brexitem oraz pakietem stymulacyjnym w USA – komentowali analitycy Scotiabank.

Z kolei kurs funta kolejny dzień z rzędu traci, negatywnie reagując na nagłówki dotyczące Brexitu. Unijny komisarz Barnier zanegował w trakcie weekendu pogłoski, że zbliża się kompromis w sprawie praw połowowych, jednej z trzech kluczowych kwestii, które nie zostały jeszcze rozwiązane. Chociaż obie strony zauważają, że czas się kończy, funt brytyjski może uzyskać niewielki impuls w późniejszym terminie, jeżeli rozmowy zostaną przedłużone, co w przypadku Brexitu nie byłoby niczym nowym.

Plus500

Kurs euro neutralnie, funt niedźwiedzio do dolara. Spojrzenie na pary walutowe EUR/USD i GBP/USD

Dwudniowe straty euro wydają się być sygnałem, że ostatni rajd wzrostowy został zakończony a poziom 1,2180 zadziałał jak podwójny szczyt pod koniec zeszłego tygodnia, chociaż poniedziałkowy spadek nadal nie sygnalizuje niedźwiedziego odwrócenia tendencji w odniesieniu do euro, które wygląda na bardziej podatne na handel boczny – komentowali analitycy Scotiabank.

Stagnacja wspólnej waluty w ciągu ostatnich kilku sesji zdjęła pewną presję na sygnały wykupienia, podczas gdy w dłuższej perspektywie pozostaje ona na mocno byczej ścieżce. Ostre wycofanie się z poziomu 1,20 sugeruje, że euro powinno być przez lokalne dołki, a próby odbicia natrafią na opory w okolicach 1,2140 oraz 1,2080.

Jeżeli chodzi natomiast o GBP/USD, to kurs funta przełamał swoją byczą tendencję z początku tego roku, a w poniedziałek jego kurs spadł do najniższego od ponad dwóch tygodni, przy czym 1,33 został praktycznie zignorowany po tym jak działał jako ważne wsparcie przy wielu wcześniejszy okazjach.

Podczas gdy funt brytyjski od końca września utrzymuje stałą tendencję wzrostową, jego gwałtowne wycofanie się z prób wybicia 1,35 w piątek sugeruje, że wzrost waluty przynajmniej chwilowo się skończył. Naruszenie dolnego pułapu 1,32 wróży jednak bardziej zdecydowane niedźwiedzie odwrócenie zysków funta szterlinga przy dołku śródrocznym wynoszącym 1,3225 działającym jako wsparcie pośrednie. Strefa 1,33 jest obecnie oporem – podsumował zespół Scotiabank.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here