Naga MarketsKurs dolara niedźwiedzi. Goldman Sach podaje 3 powody do ostrożnościGoldman Sachs utrzymuje niedźwiedzie nastawienie dla kursu dolara w średnim terminie. Jednakże, w najbliższej perspektywie GS przyjmuje ostrożne nastawienie do USD. Z kolei Bank of America zwraca uwagę, że fundamenty znowu zaczynają mieć znacznie i mogą wspomóc dolara.

  • Goldman Sachs utrzymuje niedźwiedzie nastawienie do dolara
  • Zobacz jakie 3 powody do ostrożności podaje GS
  • BofA uważa, że apetyt na ryzyko ustępuje fundamentom

Kurs dolara i powody do ostrożności Goldman Sachs

– Chociaż nie zmieniliśmy naszych strukturalnie niedźwiedzich poglądów, kilka ostatnich wydarzeń mogło zaciemnić krótkoterminowe prognozy dla dolara amerykańskiego – zauważa Goldman Sachs.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pierwsza i najważniejszy powód do ostrożności według Goldman Sachs to niższa skuteczność przeciwko szczepowi koronawirusa zlokalizowanemu po raz pierwszy w Afryce Południowej, co zgłosili producenci szczepionek.

Druga kwestia tyczy się domniemanej zgody urzędników EBC na rozmowy o perspektywie cięcia stóp procentowych. Po trzecie natomiast, GS zwraca uwagę na zakłócenia na rynkach  związane z nietypową aktywnością inwestorów detalicznych (short squeeze), która spowodowała wzrost zmienności.

fpmarkets

Apetyt na ryzyko ustępuje fundamentom

– Apetyt na ryzyko był dominującym czynnikiem na rynkach walutowych od marca ubiegłego roku, kiedy oficjalna polityka sektorowa zaczęła agresywnie wspierać rynki, przyczyniając się do załamania premii za ryzyko walutowe, gdy dolar amerykański spadł z powrotem do obecnie neutralnych poziomów wyceny – zauważa BofA.

Jednak według analiz banku, krajobraz w końcu poszerzył się o tradycyjne czynniki fundamentalne, w tym względne stopy procentowe. Biorąc pod uwagę wzrost w USA na poziomie 6 proc. i rentowności w USA na poziomie 1,75 proc. w tym roku, BofA zauważa, że ma to znaczenie.

– Zmiany czynników wspierają naszą tezę, że poprawiające się fundamenty w USA zapewnią dolarowi amerykańskiemu wiatr w plecy, zwiększając ryzyko rajdu w miarę rozwoju roku – dodaje BofA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara online | kursu funta | ceny ropy wti | giełda lotos | akcje pgnig cena aktualna | komentarze gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here