Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) wzrośnie nad 4,00 zł. Kurs euro i funta w tle BrexituWe wtorek nadal widać dysonans pomiędzy zachowaniem się dolara wobec walut rynków wschodzących, a grupy G-10, chociaż zaczyna on maleć. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • W grupie G-10 najsilniejsze są waluty Antypodów do których dołączył GBP na fali pozytywnych spekulacji wokół Brexitu
  • Na rynkach nadal widać dużą niepewność zmieszaną z przepływami z racji końca miesiąca i kwartału
  • Rynki czekają na nocną debatę prezydencką Trump-Biden

Lira i rubel tracą w obliczu narastającego konfliktu na Kaukazie

Nadal najsłabsza jest turecka lira, w wyniku obaw o sytuację na Kaukazie i ryzyko zaangażowania się Turcji w konflikt, oraz rosyjski rubel – tu argumenty mogą być podobne, gdyż Rosja politycznie stoi po stronie Armenii.

W grupie G-10 najsilniejsze są waluty Antypodów (AUD i NZD), do których dołączył GBP na fali pozytywnych spekulacji wokół brexitu – oznajmił analityk BOŚ.

Na rynkach nadal widać dużą niepewność zmieszaną z przepływami z racji końca miesiąca i kwartału. W depeszach agencyjnych dominują informacje polityczne. To nie tylko oczekiwanie na nocną debatę Trump-Biden, która może ustawić nastroje na dalszą część tygodnia, ale i też doniesienia o wznowieniu rozmów nt. czwartego pakietu fiskalnego pomiędzy Nancy Pelosi, a Sekretarzem Skarbu Stevenem Mnuchinem.

Każda z tych politycznych informacji może ostatecznie nieść ze sobą zarówno pozytywny, jak i negatywny ładunek dla rynków – wiele zależeć będzie od faktów i ich interpretacji – dodał.

Teoretycznie klasyczny ruch powrotny na parze EUR/USD cechuje podejście do kluczowego obszaru oporu – w naszym wypadku strefy wokół 1,17, czyli 1,1695-1,1715, co jest zaznaczone żółtym kolorem na wykresie poniżej. Nie można jednak odrzucić scenariusza w którym dochodzi do fałszywego wybicia górą tego rejonu – wtedy mocnym oporem byłaby linia spadkowa trendu rysowana przez punkty z 1 i 21 września, jaka przebiega prawie przy 1,18 – podkreślił Rogalski.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here