Naga MarketsDolar nadal mocny: techniczne spojrzenie na kurs GBP/USD i EUR/USDWsparcie jakie stanowi linia trendu wzrostowego rysowana od roku, a przebiegająca obecnie przy 1,1770 zostało dzisiaj wyraźnie naruszone. To wynik siły dolara na głównych zestawieniach, oraz kontrastów na polu walki z pandemią pomiędzy UE, a USA, które przekładają się na zapatrywania rynków wobec polityki banków centralnych (ECB i FED).

Kurs euro (EUR/USD) – poniżej długoterminowej linii trendu, ale czy na długo?

Zwróćmy jednak uwagę na to, że wyraźny pesymizm, co do sytuacji COVID w Europie, jakoś nie przekłada się na dane makro. Opublikowane dzisiaj dane nt. nastrojów gospodarczych sporządzane przez Komisję Europejską przyniosły mocne zaskoczenie – wskaźnik wzrósł w marcu do 101 pkt. z 93,4 pkt. przy prognozie na poziomie 96 pkt. Mamy, zatem sytuację podobną jak w zeszłym tygodniu przy wskaźnikach PMI i Ifo. W efekcie nawet kolejne lockdowny nie muszą mieć aż tak negatywnego wpływu i być może pesymizm części inwestorów, co do euro jest nazbyt przesadzony.

Te artykuły również Cię zainteresują


Szyb wydobywczy ropy naftowej

Ropa naftowa najdroższa od miesiącaWykres dzienny EURUSD

Mamy końcówkę miesiąca i kwartału. A zaraz okres Świąt Wielkanocnych. To wszystko może zniechęcać do rozgrywania jakichś zmian w trendzie. Ale nie oznacza to, że takowe nie mogą się pojawić już w pierwszych dniach kwietnia. Dla EURUSD takim sygnałem będzie mocny powrót ponad poziom wybitej linii trendu przy 1,1770-80, a potwierdzeniem pokonanie poziomu 1,1834.

Kurs funta (GBP/USD) – próba przełamania złej passy

Wczorajsza spadkowa świeca, jaka pojawiła się po próbie wybicia lokalnego oporu przy 1,3810, może wyglądać “groźnie”, ale dzisiaj ruch nie jest kontynuowany. Funt szuka równowagi i próbuje odwrócić negatywną passę. Fundamentalnie trudno jest wytłumaczyć dalsze spadki. Wielka Brytania radzi sobie najlepiej w Europie, jeżeli chodzi o szczepienia i jako pierwsza będzie odmrażać gospodarkę. Inwestorzy mogą to za chwilę znów bardziej docenić. Na korzyść funta może działać też fakt, że na dniach wprowadzona zostanie do użycia w Wielkiej Brytanii kolejna szczepionka na COVID (Novavax).

Wykres dzienny GBPUSD

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnige notowania | wykresy bitcoin | dax30 | biomed kurs akcji | mrc akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here