Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) spadnie do 3,30 zł. Zamieszki w USA szkodzą TrumpowiKolejny dzień według tego samego schematu – widoczny apetyt na ryzyko wspiera inne waluty kosztem dolara i innych tzw. bezpiecznych przystani (franka i jena). Czego oczekiwać w najbliższych tygodniach? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dobra dane z Chin
  • Boris Johnson spotka się osobiście z szefową KE
  • Zamieszki w USA zmniejszają poparcie dla Trumpa

Końcówka maja zmieniła sentyment na rynkach finansowych?

Rynki zdają się cały czas dyskontować fakt przywracania działania gospodarek po lockdownie, oraz towarzyszące temu ożywienie. Środa to dzień odczytów indeksów PMI dla usług. W nocy bardzo dobre dane nadeszły z Chin (wskaźnik liczony przez Caixin wzrósł w maju do 55 pkt.). Rano poznaliśmy dane ze strefy euro i Wielkiej Brytanii, po południu mamy odczyty ADP, PMI i ISM z USA. Poza tym decyzję podejmie Bank Kanady.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy będą też zerkać na informacje związane z negocjacjami handlowymi pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską. Według doniesień prasowych premier Boris Johnson planuje w przyszłym tygodniu osobiście spotkać się z szefową Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen. Może być ono przełomowe, chociaż podobno Unia nie jest skłonna do wielu ustępstw na rzecz Brytyjczyków.

W pozostałych tematach – agencja Axios doniosła, że prezydent Trump zdaje się pomału wycofywać z wcześniejszego pomysłu wyprowadzenia regularnych oddziałów wojska na ulice, ale wiele będzie zależeć od tego, czy lokalne służby porządkowe poradzą sobie ze stłumieniem protestów. Wczoraj gazeta Wall Street Journal podała, że administracja Trumpa pracuje nad kolejnym pakietem fiskalnym, jako wsparcie podczas pandemii.

Wyprowadzenie wojsk na ulice byłoby złym ruchem ze strony Trumpa. Na risk-on tracą waluty, które do tej pory zyskiwały tj. dolar, frank i jen – powiedział analityk BOŚ.

Miesięczna świeca na parze USD/PLN z maja uwypukla formację podwójnego szczytu, co grozi spadkiem do dołków ze stycznia 2018 roku tj. 3,30 zł – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here