Naga MarketsDolar poszybował wysoko w środę i osiągnął najwyższy szczyt w 2021 r. w stosunku do konkurencyjnych walut, mimo że dyskusje w Waszyngtonie dotyczące pułapu zadłużenia USA grożą zawieszeniem działalności rządu. Kurs indeksu dolara (DXY) zyskuje w środę 0,25% osiągając poziom 94,0, najwyższy od listopada 2020 r.

  • Dolar umocnił się w ostatnich dniach, ponieważ inwestorzy skupiają się na obawach przed globalnym spowolnieniem
  • Handlowcy obawiają się również, że Rezerwa Federalna zacznie wycofywać wsparcie monetarne
  • Republikanie z Senatu USA we wtorek zablokowali ofertę Demokratów prezydenta Joe Bidena, aby zapobiec potencjalnie paraliżującej niewypłacalności kredytowej USA
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wzrost kursu dolara (USD) stłumiony przez poprawę sentymentu dot. ryzyka

Dolar – światowa waluta rezerwowa postrzegana jako bezpieczna przystań w czasach napięć na rynku – umocnił się w ostatnich dniach, ponieważ inwestorzy skupiają się na obawach przed globalnym spowolnieniem, wzrostem cen energii i wyższymi rentownościami amerykańskich obligacji skarbowych. Handlowcy obawiają się również, że Rezerwa Federalna zacznie wycofywać wsparcie monetarne w momencie spowolnienia globalnego wzrostu.Tymczasem republikanie z Senatu USA we wtorek zablokowali ofertę Demokratów prezydenta Joe Bidena, aby zapobiec potencjalnie paraliżującej niewypłacalności kredytowej USA.

Być może jest to znak pewności, jaką ludzie mają w Stanach Zjednoczonych. Nawet gdy rząd USA toczy się w kierunku urwiska jak samochód z pijanym kierowcą, który jest pobity przez swojego jeszcze bardziej pijanego pasażera, dolar może się wzmocnić – napisał Marshall, szef badań inwestycyjnych w BDSwiss.

Zyski dolara pozostają jednak stłumione, ponieważ sentyment dot. ryzyka nieco poprawił się na różnych rynkach, przy czym europejskie akcje odrobiły część strat, a ceny ropy spadły po osiągnięciu najwyższego szczytu od prawie trzech lat.

Inwestorzy walutowi uważnie obserwują wskazówki, kiedy rządy i banki centralne na całym świecie wycofają się z ogromnego wsparcia awaryjnego, uruchomionego w celu walki ze skutkami obostrzeń w zeszłym roku.

Jednocześnie prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde, prezes Fed Jerome Powell, gubernator Banku Anglii Andrew Bailey i gubernator Banku Japonii Haruhiko Kuroda spotkają się dziś na forum EBC w Sintrze w Portugalii.

fpmarkets

Dolar amerykański (USD) najdroższy w 2021 roku

Notowania indeksu dolara (DXY) wzrastają czwartą sesję z rzędu osiągając w środę poziom 94,0, najwyższy od początku listopada 2020 r. Dalszy ruch na północ powinien doprowadzić do testu kluczowego poziomu oporu 94,65, który stoi na drodze do psychologicznej bariery 100,00. Z drugiej strony dopóki kurs utrzymuje się powyżej lokalnego wsparcia 93,43 trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

invest
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje cena | asseco kurs akcji | dolar prognoza | 1 lira turecka | blik co to | plus500 | notowania stalprodukt |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here