Naga Markets

Rynki przyjęły wczorajsze zeznanie Jerome’a ​​Powella z pewnym niepokojem. Przewodniczący Fed stwierdził, że stromy cykl zaostrzania monetarnego prawdopodobnie spowoduje „bardzo trudne” lądowanie dla amerykańskiej gospodarki. Pogląd ten nie był szczególnie zaskakujący, ale inwestorzy byli dotychczas przyzwyczajeni do bardziej optymistycznej postawy Fed, gdy Bank odnosił się do perspektyw wzrostu. Niektórzy mogą postrzegać wszelkie zmiany w retoryce wzrostu jako oznakę większego niż oczekiwano spowolnienia. Dolar znalazł się wczoraj pod pewną presją po komentarzach Powella, ale na tym etapie eksperci z ING Banku nie dostrzegają podstaw dla wystąpienia szerokiego trendu spadkowego „greenbacka”. Indeks dolara (DXY) odbija w czwartek do 104,65, w okolice wieloletnich maksimów.

Kurs dolara: Kapitał zostaje przy USD mimo obaw o wzrost gospodarczy – ING

Obawy przed spowolnieniem gospodarczym w USA z pewnością nie są większe niż w przypadku spowolnienia w strefie euro czy Chinach i w ocenie analityków ING Banku jest mało prawdopodobne, aby wywołało to znaczący odpływ kapitału od dolara.Podczas gdy dolar odnotowuje mniejsze wsparcie ze strony rynku obligacji (wczoraj spadły rentowności), wstrząsy na rynku akcji prawdopodobnie zapobiegną znacznemu spadkowi pozycji długich na USD.

W związku z tym naszym bazowym argumentem jest ustabilizowanie się dolara w pobliżu obecnych poziomów do końca weekendu. Indeks dolara (DXY) może znaleźć dobre wsparcie wokół minimów 103,50 z zeszłego tygodnia – napisano w raporcie.

Gdzie indziej w G10, wytchnienie na rynku obligacji pomogło japońskiemu jenowi przeprowadzić mini-wzrost.

Nie wydaje się to trwałą siłą napędową ożywienia jena na tym etapie i ryzyko dalszych wzrostów dla USD/JPY (chyba że władze japońskie wdrożą interwencję walutową) pozostaje namacalne – dodano.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

NED

Kurs euro (EUR): PMI w centrum uwagi

Wysokie ceny energii nadal przemawiają przeciwko znacznemu zmniejszeniu się różnicy oczekiwań wzrostu w strefie euro i USA, co jest jednym z czynników (wraz z różnicą w polityce pieniężnej), który powinien utrzymać presję spadkową na EUR/USD przynajmniej do końca lata, podkreślają eksperci z ING.

Poza dużymi niespodziankami w odczytach PMI lub ze strony komentarzy członków EBC, EUR/USD powinien w dużej mierze pozostać pod wpływem czynników zewnętrznych i dynamiki USD. Wszelkie próby wzrostu powinny być ograniczone przez poziom oporu 1,06 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea akcje | giełda pge | dolar usd kurs | notowania kernel | enea cena akcji | akcje azoty | notowania pko |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here