Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) najniżej od miesiąca. Rosną akcje spółek technologicznychKurs dolara osłabia się wobec euro i znalazł się na poziomach widzianych ostatnio niemal miesiąc temu. Greenback nie jest już tak atrakcyjny jako bezpieczna przystań, gdy rosną akcje amerykańskich spółek technologicznych notowanych w indeksie Nasdaq 100. Wzrostom rynku akcji nie przeszkadza nawet rosnąca liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Stanach Zjednoczonych.

  • Spółki technologiczne napędzają wzrosty Nasdaq 100 pomimo pandemii
  • Atrakcyjność dolara jako bezpiecznej przystani słabnie
  • Kurs EUR/USD testuje dziś ważny opór

Rośnie apetyt na ryzyko, rosną akcje

Indeks NASDAQ 100 zamknął się wczoraj na rekordowym poziomie, wspierany przez akcje spółek technologicznych. Udało się przy tym odrobić wtorkowy spadek, zaspokajając apetyt na ryzyko na rynku walutowym.

Dolar jest zwykle postrzegany jako bezpieczna przystań dla inwestorów gromadzących gotówkę za każdym razem, gdy odrodzenie się pandemii zagraża ożywieniu gospodarczemu na świecie. Teraz jednak nie jet zbyt atrakcyjny.

– Inwestorzy nabierają coraz większej pewności, że obecny wzrost na giełdzie nie zakończy się w najbliższym czasie. I to w dużej mierze opiera się na oczekiwaniach, że w najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy widzieć silną odpowiedź na globalne bodźce – powiedział Edward Moya, starszy analityk rynku w OANDA.

EUR/USD w górę, podobnie Nasdaq 100

Notowania pary walutowej EUR/USD wzrosły wczoraj 0,5 proc. na fali osłabienia dolara amerykańskiego. Dziś natomiast bykom udało się ustanowić nowe maksima, a cena utrzymuje się ponad oporem przy 1,1320. Skuteczne wybicie wspomnianego oporu otwierałoby drogę do strefy w okolicach 1,1400 – 1,1450.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Z kolei indeks Nasdaq 100 wzniósł się w tym tygodniu ponad poziom 10700 pkt ustanawiając przy tym historyczne maksima. Wczoraj natomiast miało miejsce najwyższe zamknięcie sesji w historii na poziomie 10666,70 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here