Naga Marketsccf forex wiadomosci comparic pieniądze usd moneyW czwartek dolar znajduje się na najlepszej drodze do spadku na pięciotygodniowe minima w stosunku do głównych rywali na rynku walutowych reagując na prawdopodobieństwo uzyskania częściowego porozumienia handlowego pomiędzy USA i Chinami, które rozbudziły apetyt inwestorów na silniej powiązane z handlem aktywa FX takie jak euro oraz dolar australijski. Indeks dolara osuwa się o niemal 0,4% i jest na najlepszej drodze do najsilniejszych jednodniowych spadków od 4 września.


Kurs dolara traci najsilniej od 5 tygodni. Winna wojna handlowa

Według doniesień Stany Zjednoczone rozważają pakt walutowy z Chinami, które mogłyby również wpłynąć na zawieszenie zaplanowanej na przyszły tydzień podwyżki ceł. Analitycy Pictet Asset Management nie są zaskoczeni obecną słabością dolara i tłumaczą ją możliwością wzrostu apetytu na ryzyko wobec uzyskania jakichkolwiek porozumień handlowych oraz obecnej polityki Rezerwy Federalnej (FED) nastawionej na luzowanie.

W stosunku do ważonego koszyka walut indeks dolara (DXY) traci 0,4% spadając do 98,66 pkt., otwierając sobie szansę na najsilniejsze sesyjne spadki od ponad miesiąca. Słabość dolara pozwoliła na rajd wzrostowy euro, gdzie waluta unii monetarnej zyskuje 0,5% i znajduje się na dwutygodniowych szczytach wyraźnie nad oporem 1,10 USD.

Dolar zagrożony najsilniejszymi spadkami od 5 tygodni w związku z powrotem negocjacji handlowych na linii USA i Chiny. Źródło: Reuters

Rynki liczą na cud i zachowują optymizm przed negocjacjami z Pekinem

W związku z negocjacjami między Pekinem i Waszyngtonem, które rozpoczną się w czwartek, obserwatorzy rynku prognozują, że wszelkie ustępstwa ze strony Chin będą uważane za sukces urzędników amerykańskich, co może podsycić dalszą słabość jena i zysk dolara australijskiego.

„Czy rynki liczą na cud? Myślę, że tak, zakładając, że obie strony, tj. Amerykanie i Chińczycy są już dość zmęczone przedłużającą się wojną handlową. Dzisiaj oficjalnie rozpoczyna się 13 runda rozmów, które wcześniej kończyły się tym, że konflikt dalej eskalował. Odnoszę wrażenie, że Donald Trump wyczuł gdzie jest tzw. próg bólu po stronie Chin, którego naruszenie może wymusić większą uległość ze strony Pekinu”komentował Marek Rogalski z DM BOŚ.

Wspomniany na początku pakt walutowy utorowałby drogę do dalszych negocjacji w kluczowych kwestiach, takich jak własność intelektualna i wymuszone transfery technologii, z doniesieniami, że Pekin zaproponował zwiększenie zakupów produktów rolnych, sygnalizując dalszą odwilż w napięciach handlowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here