Naga Markets

Po sześciu tygodniach nieprzerwanych zwyżek, indeks amerykańskiego dolara w bieżącym tygodniu najprawdopodobniej wyjdzie na minus. US Dollar Index oscyluje obecnie już poniżej 103 pkt., czyli na poziomach sprzed dwóch tygodni. W rezultacie, bieżący tydzień będzie pierwszym spadkowym tygodniem od marca oraz – jeśli dzisiaj nie dojdzie do wyraźnego zawrócenia notowań indeksu dolara w górę – najgorszym tygodniem na rynku tej waluty od przełomu stycznia i lutego.

Dolar kolejny dzień traci względem głównych walut

Na wykresie notowań eurodolara oznacza to odreagowanie wzrostowe. Kurs tej pary walutowej dzisiaj rano porusza się w konsolidacji w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli w rejonie 1,0580. Bardzo wyraźny ruch spadkowy notuje kurs USD/CHF, który z okolic 1,00 zniżkował do obecnego rejonu 0,97. To najlepszy tygodniowy wynik franka od marca 2020 r.Notowania US Dollar Index - dane tygodniowe
Notowania US Dollar Index – dane tygodniowe

Na uwagę w tym tygodniu zasługują gorsze od oczekiwań dane makroekonomiczne w Stanach Zjednoczonych. Wczorajszy odczyty indeksu Fed z Filadelfii oraz indeksu wskaźników wyprzedzających Conference Board, jak również dane dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym oraz wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA – wszystkie zaskoczyły negatywnie.

Notowania EUR/USD - dane dzienne
Notowania EUR/USD – dane dzienne

Z technicznego punktu widzenia, na odreagowanie spadkowe wartości dolara wskazywało wykupienie tego rynku i dywergencje na wskaźnikach. Niemniej, w obliczu gorszych danych w USA, dolar traci powoli swój status bezpiecznej przystani, a inwestorzy zaczynają zwracać uwagę także na inne aktywa zachowujące wartość w czasach kryzysów.

Notowania USD/CHF - dane dzienne
Notowania USD/CHF – dane dzienne

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here