Naga Markets



Frank szwajcarskiKurs dolara względem franka szwajcarskiego (USD/CHF) może wzrastać na przestrzeni kolejnych kilku miesięcy, jak twierdzą analitycy JP Morgan, Bank of America oraz TD Bank. Natomiast są nieco sceptycznie nastawieni co do możliwość wzrostów kursu euro wobec franka i w tym przypadku spodziewają się raczej relatywnego osłabienia euro.

  • Spojrzenie na europejską walutę w ostatnich tygodniach zmieniło się w oczach wielu analityków
  • Program szczepień nieco sprawniej przebiega w USA czy UK niż na Starym Kontynencie
  • Może to przełożyć się na wolniejsza odbudowę gospodarki strefy euro w nadchodzących kwartałach

Dolar może zyskiwać względem franka, euro raczej osłabnie

Analitycy JP Morgan odnieśli się do sytuacji na parze dolara z frankiem, ale także euro z frankiem.

Te artykuły również Cię zainteresują




Z pewnością nie zalecamy poszukiwania rajdu na EUR/CHF w tym momencie z uwagi na brak wpływu czynnik stopy procentowej, aby uznać to za słuszne, ani w kwestii poziomu, ani tempa zmiany. – podkreślili analitycy JP Morgan odnosząc się na początku do europejskiej waluty.

Z uwagi na to, analiza uderzającego wyczulenia franka na zmiany wynikające z globalnego cyklu finansowego podkreśla, jakie znaczenie ma stosowanie jakiejś krótkiej pozycji względem CHF, jako forma wykorzystania globalnej odbudowy, szczególnie gdy światowa gospodarka stoi na krawędzi najmocniejszego trwałego okresu wzrostu z ostatnich 50 lat – dodali.

Zatem, rekomendujemy ograniczenie takiego nastawienia do bardzo wąskiego podejścia, przede wszystkim poprzez długą pozycję na USD/CHF – podsumowali analitycy JP Morgan.https://www.tradingview.com/x/25z33ZQm/Tymczasem, analitycy Bank of America widzą potencjał dalszego osłabienia franka względem USD, a także walut powiązanych takich jak AUD czy NZD, ale nie są byczo nastawieni do EUR/CHF.

Społeczność inwestycyjna jest nerwowa w odniesieniu do obecnych poziomów franka szwajcarskiego, szczególnie EUR/CHF. – stwierdzili przedstawiciele BofA.

Zobacz również: Dolar z perspektywami dalszego umocnienia zdaniem UBS oraz TD

Tak jak mówiliśmy już na początku lutego, jesteśmy przekonani co do możliwości dalszej deprecjacji CHF względem walut o wysokim współczynniku beta (jak np. AUD czy NZD) i USD. – podkreślili analitycy Bank of America. – Chociaż kurs EUR/CHF dotarł do naszego celu rekomendowanego na ten rok, jesteśmy ostrożni co do głoszenia że kurs będzie jeszcze zwyżkował, chyba że powstanie różnica w prowadzonej polityc pieniężnej przez EBC oraz SNB.

Spójrzmy jeszcze na prognozy dotyczące kursu USD/CHF przygotowane przez TD Bank. Ich zdaniem, dolar będzie umacniał się względem franka, a to będzie miało przełożenie w skromnym ruchu kursu do góry. Na koniec grudnia 2021 roku powinniśmy ich zdaniem zobaczyć USD/CHF na poziomie 0,94, a 2022 rok ma przynieść konsolidację kursu w tych okolicach.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here