Naga MarketsKurs dolara zyska do jena (USD/JPY) jeżeli na giełdzie pojawi się W zeszłym tygodniu kurs dolara wyraźnie zyskiwał do jena (USD/JPY) i to w momencie, kiedy rynki akcyjne szykowały się do spadków, zauważa Marek Rogalski z DM BOŚ. Powodem miało być fundamentalne podejście inwestorów po publikacji wstępnych danych dotyczących japońskiego PKB za czwarty kwartał, które okazały się o wiele gorsze od wyników z III kw. oraz od prognoz analityków. W najnowszej odsłonie programu Świat Walut na antenie Comparic24.tv oprócz pary walutowej USD/JPY omówiono również sytuację na S&P 500 oraz indeksie DAX.


Kurs dolara może mieć szansę na odbicie z powodu fundamentalnej słabości jena (USD/JPY)

– Gospodarka japońska zaczyna się osuwać, co jest moim zdaniem głównym powodem ostatniej przeceny japońskiego jena (…) Dane, które się pojawiły tłumaczą ruch na wykresie USD/JPY. Nie wynikało to z nagłego otrzeźwienia rynku, który doszedł do wniosku, że jena należy sprzedawać z powodu niskiego ryzyka w otoczeniu inwestycyjnym, tylko za ruch odpowiadały fundamenty – wyjaśnia Marek Rogalski. Temat USD/JPY w poniższym materiale rozpoczyna się w okolicach 11:20:

Po dynamicznych wzrostach i teście poziomów z kwietnia 2019 roku, USD/JPY równie dynamicznie się osuwał, dopasowując ruchy do niepokojów na rynku giełdowym i ponownego popytu na bezpieczne aktywa (do których zalicza się jen). Zdaniem Marka Rogalskiego powrót „pompy na giełdy” może przyczynić się do wyraźniejszego popytowego odbicia dolara do jena powracając w okolice 112,5. Słabość jena według głównego ekonomisty DM BOŚ można wykorzystać również na innych parach, między innymi GBP/JPY oraz EUR/JPY.

Zobacz również: Kurs euro rusza w górę, jen idzie w jego ślady. Dolar technicznie na EUR/USD i USD/JPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt narażony na spadki przez niepewność wokół Brexitu
Następny artykułFatalne prognozy analityków, PKB Polski w dół w 2020 roku
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here