Naga MarketsKurs dolara może w przyszłym roku osunąć się nawet o 20 procentJeszcze wczoraj, indeks dolara (DXY) utrzymał się ponad wsparciem przy 92,60. Dziś jednak na rynku znów widać sprzedających, którzy spychają kurs w kierunku listopadowych minimów. Strategowie Citigroup uważają, że spadki mogą być znacznie silniejsze w przyszłym roku.

  • Powszechne zastosowanie szczepionek przeciw Covid-19 może pomóc ożywić wzrost gospodarczy na całym świecie 
  • Dolar ucierpi, gdyż Fed prawdopodobnie pozostanie gołębi w miarę normalizacji światowej gospodarki
  • Indeks DXY kieruje się do ważnego wsparcia

Szczepionka przeciw Covid-19 osłabi dolara

Według Citigroup Inc., dolar prawdopodobnie zacznie spadać nawet o 20% w 2021 r., jeśli szczepionki przeciw Covid-19 zostaną szeroko rozpowszechnione i pomogą ożywić światowy handel i wzrost gospodarczy.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Uważamy, że dystrybucja szczepionek sprawdzi wszystkie nasze drogowskazy rynku niedźwiedzia, umożliwiając dolarowi podążanie podobną ścieżką, jaką miał od początku do połowy 2000 roku [wtedy rozpoczął się wieloletni spadek] – napisali w nocie stratedzy Citigroup.

Ekonomiści od miesięcy twierdzą, że wybory w USA, przełom w dziedzinie szczepionek i polityka Rezerwy Federalnej mogą zadać poważny cios dolarowi amerykańskiemu. Ostatecznie, wybory nie były katalizatorem znacznego spadku, ale Citigroup twierdzi, że szerokie tło makroekonomiczne będzie silniejszym czynnikiem wpływającym na dolara w przyszłości.

Citigroup spodziewa się, że oprócz wpływu przełomów w dziedzinie szczepionek, dolar ucierpi, ponieważ Fed pozostanie gołębi w miarę normalizacji światowej gospodarki. Reszta świata prawdopodobnie będzie rosła w szybszym tempie, a inwestorzy będą wycofywać się z amerykańskich aktywów i kierować się ku aktywom międzynarodowym.

fpmarkets

Kurs dolara spada w stronę wsparcia

Jak widać na wykresie dziennym indeksu dolara DXY poniżej, notowania zniżkują kolejny dzień z rzędu. Najbliższy cel dla spadków znajduje się teraz w okolicach poziomu 92,15.

Wspomniany wyżej obszar był już testowany w tym miesiącu, a odbicie w jego następstwie okazało się niewielkie. Wcześniej, wsparcie testowane było w sierpniu i wrześniu. Jego pokonanie otwierałoby drogę do kontynuacji trendu spadkowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here