Naga MarketsDolar może jeszcze zaskoczyć. Kurs EUR/USD daleki testu kluczowego poziomu 1,25
Łukasz Wardyn z CMC Markets komentuje 5 lat brokera na polskim rynku

Z całą pewnością ostatnie spadki nie są definitywnym końcem dolara i w długim terminie nadal daleko do ogłoszenia jego słabości, uważa Łukasz Wardyn z CMC Markets. W rozmowie z Jackiem Brzeskim na antenie Comparic24.tv odnosił się do konsensusu prognostycznego zakładającego niedźwiedzi rajd USD w 2021 r. oraz do silnego wyprzedania waluty. W związku z nimi ewentualna niespodzianka w wykonaniu dolarowych byków może być dla rynku bardzo zaskakująca.

  • Kurs dolara w 2021 pogłębiał niemal 3-letnie dołki, jednak w ostatnich dniach korygował część swoich spadków
  • EUR/USD po teście 1,23 oddaliło się od oporu, a zdaniem Łukasza Wardyna kluczowym poziomem dla pary jest 1,25 i dopiero on pozwoli określić słabość USD
  • Ostatni kontakt ze wspomnianym poziomem kilka lat temu sprawił, że kurs euro spadał do dolara w okolice poziomu 1,06

Te artykuły również Cię zainteresują
Dolar nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Kurs USD może zaskoczyć

Wszyscy analitycy sugerują, że kurs dolara będzie tracił. Sporo tego pesymizmu wokół USD, co wydaje się bardzo jednokierunkowe: a jak nie ma wątpliwości, to zazwyczaj rynek, w tym przypadku eurodolara, jest w stanie zrobić zupełnie co innego. Pomimo tak dużego optymizmu (…) EUR/USD nie dotarł do kluczowych oporów, a dopiero na nich zobaczymy jakie będą długoterminowe rozstrzygnięcia – mówił Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Wspomniany kluczowy opór to poziom 1,25 USD, gdzie w 2018 roku został zatrzymany rajd eurodolara. Według Wardyna dopiero test tego poziomu pozwoli określić co dalej z amerykańską walutą.

Istotnym jest w tym momencie poziom 1,25 USD, który dla pary walutowej EUR/USD jest ważnym w perspektywie ostatnich kilkunastu lat. Przynajmniej sześć razy na ich przestrzeni kurs tam się zatrzymywał korzystając z pułapu jako wsparcia albo tak jak ostatnio kilka lat temu był to bardzo ważny opór, który zatrzymał wzrosty – mówił Wardyn.

EUR/USD na wykresie tygodniowym. Zaznaczony poziom 1,25 USD. Źródło: Tradingview.com

Za potencjalną pozytywną niespodzianką ze strony dolara w 2021 roku przemawia stymulacja fiskalna w USA, masowe szczepienia oraz wyższa rentowność obligacji rządowych, wynika z analizy stratega walutowego i redaktora naczelnego ForexLive, Adama Buttona.

Oczywiście nie można wykluczyć, że widać miejsce do dalszych wzrostów, zastanawiać powinien jednak fakt, że wszyscy tak wyraźnie sceptycznie podchodzą do kursu dolara amerykańskiego, a jednak cały czas USA jest gospodarką dominującą, gdzie kapitał chce iść i gdzie są duże stopy zwrotu – mówił Wardyn.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here