Naga MarketsDolar mocny przed wyborami. Kurs USD/PLN zmierza na 4 zł? Notowania amerykańskiego dolara wskazują od pewnego czasu na jego systematycznie umacniane się. Powodem jest oczywiście globalny tryb risk-off czyli zmniejszony apetyt na ryzyko. W takich okresach zyskują bezpieczne przystanie jak właśnie amerykańska waluta. Powodem umocnienia jest niepewność jeżeli chodzi o pandemię. Kolejne kraje wprowadzają nowe obostrzenia, a Francja już zdecydowała się na pełny, miesięczny lockdown.

  • Kurs USD/PLN zmierza do 4 zł?
  • Pandemia i wybory w USA – czynnikami niepewności
  • Zyskują bezpieczne przystanie w tym dolar

Obawy o to, które kraje zrobią to jako kolejne, skutecznie umacnia dolara. Swoje w tym umocnieniu robi także niepewność co do wyniku wyborów prezydenckich w USA. Ich rezultat powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu, a malejące różnice sondażowe sprawiły, że ich wyniki znowu stał się niepewny.

Dolar mocny aż do wyborów?

Wspomniany tryb zazwyczaj oznacza ograniczanie ekspozycji na rynki wchodzące. W dodatku polska gospodarka także stoi przed widmem pełnego lockdownu, gdyż skala zakażeń cały czas wzrasta. Reakcja na kolejne zapowiedzi obostrzeń premiera Morawieckiego była wyraźnie widoczna na rynku akcyjnych, gdzie GPW runęła na południe.

Takie połączenie silnego dolara i słabości złotówki, za którymi idą czytelne fundamenty, jest jasnym sygnałem do wzrostu kursu USD/PLN. Spoglądając na wykres dzienny pary USD/PLN, wydaje się, że zwyżka powinna być kontynuowana przynajmniej do 3-4 listopada, kiedy rozstrzygnie się wynik wyborów w USA. Realnym celem jest więc sięgnięcie okolic 4,00 i to w dość nieodległej perspektywie.

usdpln
Notowania USD/PLN 31.10.2020


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here