Naga MarketsDolar minimalnie się wzmacnia, kurs (EUR/USD) stabilnyRynki konsolidują się przed weekendem z mieszanym wydźwiękiem handlu na giełdach w Azji. Nastroje psuje ogłoszenie lockdownu dla Hongkongu. USD lekko odbija, ale EUR/USD jest stabilny. Nasilają się spadki cen ropy naftowej.

Dolar lekko zyskuje wobec walut surowcowych, ale pozostaje stabilny do euro

 Przed weekendem inwestorzy realizują zyski po wcześniejszych wzrostach, które były napędzane nadzieją na fiskalne wsparcie ze strony świeżo zaprzysiężonego prezydenta Joe Bidena.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na nastroje wpłynęły również obawy o nowe ograniczenia w Chinach z powodu koronawirusa. Miasta na północy Chin zostały częściowo zablokowane w związku z obawami, że niewykryte infekcje koronawirusa mogą szybko rozprzestrzenić się podczas świąt księżycowego Nowego Roku. Akcje w Hongkongu spadły po doniesieniu, że planowane jest wprowadzenie lockdownu w części strefy miejskiej.

Hang Seng traci 1,4 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,4 proc., a japoński Nikkei225 stracił 0,4 proc.

Futures na S&P500 dołuje dziś 0,3 proc. po tym, jak wczoraj indeksy kasowe przystanęły na rekordowych poziomach (S&P500 +0,03 proc.).

Na rynku walutowym USD lekko zyskuje wobec walut surowcowych, ale pozostaje stabilny do euro. EUR/USD jest na 1,2160 po czwartkowym umocnieniu, gdyż konferencja EBC nie przyniosła werbalnych interwencji w stronę siły euro.

W IV kw. CPI w Nowej Zelandii utrzymała się na 1,4 proc. r/r, wbrew oczekiwanemu spowolnieniu do 1,1 proc. Silniejsza inflacja osłabia konieczność luzowania polityki RBNZ. NZD/USD podskoczył po danych do 0,7223, ale pogorszenie nastrojów w trakcie sesji w Azji przynosi cofnięcie do 0,7180.

W Australii sprzedaż detaliczna za grudzień rozczarowała spadkiem o 4,2 proc. m/m, dużo gorzej niż prognozowane -1,5 proc. Przy głębszej analizie dane nie są tak złe, gdyż mamy do czynienia z odreagowaniem silnego wyniku za poprzedni miesiąc (7,1 proc.) związanego z zakończeniem lockdownu w prowincji Wiktoria i wyprzedażami Black Friday. AUD/USD traci dziś 0,35 proc. do 0,7736.

EUR/PLN nie zmienia swojego położenia i dryfuje wokół 4,53. USD/PLN wchodzi w dzień na 3,7260.

Ceny ropy naftowej spadają w związku z obawami, że nowe ograniczenia pandemiczne w Chinach ograniczą popyt na paliwo u największego na świecie importera ropy. WTI spada 1,3 proc. do 52,4 USD/b.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here