Naga MarketsDolar ma na koncie 7 tygodni nieprzerwanych spadków do euroPo bardzo dobrym dla EUR/USD lipcu, w sierpniu może dojść do odwrócenia trendu. Przed Europą stoi wiele wyzwań, z którymi musi sobie poradzić. Na październikowym szczycie Rady Europejskiej dojdzie prawdopodobnie do dyskusji na temat porozumienia z Wielką Brytanią, a także dalszej reakcji na kryzys spowodowany pandemią.

  • Prace na nowym pakietem stymulacyjnym w USA utknęły w martwym punkcie.
  • HSBC uważa, że eurosceptycyzm może zyskać na popularności w czasie kryzysu.
  • We wtorek kurs EUR/USD osiągnął 1,1807. 

Brak porozumienia w Kongresie

Na początku tygodnia kurs pary kontynuował spadki po tym jak w poniedziałek Donald Trump ogłosił możliwość obniżenia podatku od zysków kapitałowych i podatku dochodowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
We wtorek jednak EUR/USD dotarł w pewnym momencie do poziomu 1,1807, co spowodowane było wypowiedzią republikańskiego senatora Mitcha McConnella na temat prac nad nowym pakietem stymulacyjnym. Zdradził on, że negocjatorzy Białego Domu nie rozmawiali z przedstawicielami Partii Demokratycznej po przerwaniu rozmów w zeszłym tygodniu.

Trend wzrostowy na EUR/USD, źródło: Reuters

Utkniemy tu na jakiś czas. I to jest duży problem. Co się stanie z ludźmi, którzy nie będą odbierać czeków na 600 dolarów? Bez tego, to oznacza, że stracimy dochody i stracimy konsumpcję. – powiedział Marc Chandler, strateg rynkowy w Bannockburn Forex.

Zobacz również: Słabszy kurs dolara (USD) pomaga bankom centralnym w luzowaniu

Niepewna sytuacja polityczna w Europie

Analitycy HSBC widzą zagrożenie dla wartości euro w niepokojach politycznych w Europie, a także w możliwym wzroście bezrobocia.

Next Generation EU może nie zrobić wiele, aby powstrzymać potencjalny polityczny niepokój w Europie, jeśli stopa bezrobocia wzrośnie i utrzyma się na wysokim poziomie w miarę zmniejszania się wsparcia finansowego jeszcze w tym roku. Dalsza integracja finansowa powinna pomóc wielu krajom w dostosowaniu reakcji gospodarczej, ale nie zmniejszy zagrożenia eurosceptycyzmem w całym regionie, który w przyszłości może mocno poprawić swoją pozycję w sondażach. – twierdzą analitycy.

Według analityków FXStreet, EUR/USD napotka opór na poziomie 1,1770 i 1,1810, a wsparcie na 1,1720, a następnie 1,1690. O 11:20 we wtorek za jedno euro należy zapłacić 1,1764 dolara.

Wykres przedstawiający tygodniową zmianę kursu EUR/USD w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here