Naga MarketsZłoty Tydzień w Japonii wyłącza tamtejszy rynek aż do 6 maja włącznie i pośrednio ogranicza aktywność rynków w trakcie azjatyckiego części sesji. Na FX USD dalej oddaje lekko pola, głównie na rzecz AUD i NZD. Rynek akcji w Chinach odbija po spadkach na koniec ubiegłego tygodnia. Ropa pozostaje w korekcie.

  • W Japonii od 27 kwietnia do 6 maja trwa Złoty Tydzień w związku z obchodami koronacji nowego cesarza. Rynki są zamknięte w tym czasie, a firmy przerywają działalność, co w ostatnich dniach objawiało się hamowaniem deprecjacji jena przez popyt korporacyjny w ramach w gromadzenia płynności.
  • USD/JPY jest stabilny przy 111,60. EUR/USD pozostaje tuż ponad 1,1150. Nieco więcej optymizmu widać po notowaniach ryzykownych AUD i NZD. AUD/USD wyszedł ponad 0,7050, a NZD/USD zyskuje do 0,6673.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Spokojny start tygodnia oznacza też wyczekiwanie kluczowych wydarzeń kolejnych dni – posiedzenie FOMC, NFP, BoE, odczyty PMI z Chin i ISM z USA.
  • Azjatycki rynek akcji odbija, odwracając spadki z końcówki ubiegłego tygodnia, a wsparcie znajdując w lepszych od oczekiwań danych o PKB z USA, które wzmocniły nie tylko rajd na Wall Street, ale także perspektywy dla gospodarki globalnej. Chiński Shanghai Composite rośnie dziś o 0,6 proc.
  • Ropa naftowa WTI spada o 0,5 proc. pod 63 USD/b., kontynuując korektę z piątku podsyconą przez słowa prezydenta USA Donalda Trumpa, który ponowił presję na OPEC, by kartel zwiększył wydobycie i doprowadził do spadku cen benzyny.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here