Dolar zyskuje dziś najsilniej do polskiego złotego. Zaraz za nim plasuje się euro, następnie funt i frank. Sprawdź poniżej jak wyglądają kursy najważniejszych walut zestawiane z PLN w poniedziałkowe popołudnie.


Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Kurs dolara w relacji do złotego umacnia się dziś o blisko 0,2%. Jak widać na wykresie dziennym USD/PLN poniżej, silny wzrost widzieliśmy w piątek, natomiast dziś cena tylko nieznacznie przekroczyła ubiegłotygodniowe maksima.

  • najbliższy opór w okolicach 3,80 – 3,81 zł.
  • wsparcie w pobliżu 3,76 – 3,7536.
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 8 lipca 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 8 lipca 2019

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Podobnie jak dolar, tak i euro zyskiwało pod koniec ubiegłego tygodnia, gdzie zamknięcie miało miejsce ponad poziome 4 złotych 25 groszy. Dziś udało się ustanowić nowe maksima, jednakże wzrost nie jest już tak imponujący. Dalsza zwyżka w tym tygodniu może w doprowadzić do lokalnego oporu stanowionego przez linię trendu biegnącą od szczytu z 19 czerwca br.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 8 lipca 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 8 lipca 2019

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt próbuje odrobić zeszłotygodniowe straty po powrocie ponad poziom 4,74 zł. Maksima z obecnego miesiąca wypada blisko 4,7560 i wydaje się, że kupujący mogą wkrótce przetestować ten poziom. Alternatywnie, zamknięcie dnia pod dołkiem przy 4,7158 otwierałoby drogę spadkom w kierunku dołka z sierpnia 2018 roku przy 4,6913.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 8 lipca 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 8 lipca 2019

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego od dołu ogranicza linia trendu biegnącą od dołka z kwietnia br. Z kolei od góry opór stanowi horyzontalny poziom 3,85 zł. W obecnym miesiącu jesteśmy świadkami kolejnego odbicia od wspomnianej linii trendu, po którym cena powoli zwyżkuje na coraz wyższe poziomy. Notowania CHF/PLN na wykresie dziennym tworzą teraz szpulkę, która wskazuje na brak zdecydowania wśród inwestorów.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres dzienny - 8 lipca 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 8 lipca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here