Naga MarketsDolar korzysta ze sprzyjających fundamentów. Indeks dolara w kierunku 96,00 - prognozuje MUFGKurs dolara w ostatnich dniach sporo zyskał, a indeks tejże waluty w zestawieniu z konkurentami z grupy G10 znalazł się na najwyższym poziomie od roku. Dolarowi przyjrzeli się analitycy MUFG i w datowanym na ostatni dzień września raporcie przedstawili perspektywy dla USD.

Fundamenty działają na korzyść dolara, uważa MUFG

— Kolejny ważny poziom oporu dla indeksu dolara (DXY) zapewnia szczyt z 25 września 2020 roku przy 94,742. Okazuje się, że jest to potwierdzony punkt zwrotny dla dolara amerykańskiego. Jednak w tej sytuacji fundamenty dostosowują się na korzyść dalszego umocnienia USD do końca roku – zauważa MUFG.Wspomniane fundamenty, to według analityków ostatnia jastrzębia aktualizacja polityki Fed, która wzmocniła tempo wzrostu stóp procentowych w USA. Uczestnicy rynku wyceniają teraz z większym prawdopodobieństwem podwyżkę stóp proc. już w przyszłym roku.

MUFG uważa, że dolara w krótkim terminie będą także wspierać obawy dotyczące globalnych perspektyw wzrostu. Jak pokazują tegoroczne wydarzenia, pogorszenie globalnego przepływu danych ekonomicznych odbijało się czkawką na takich dolarze kanadyjskim, australijskim, nowozelandzkim, funcie szterlingu oraz koronie norweskiej.

Niemniej ważne pozostają zakłócenia w łańcuchu dostaw, którymi niepokoją się uczestnicy rynku. MUFG oczekuje, że szok cenowy w przypadku energii będzie miał większy wpływ na wzrost gospodarczy poza USA, co dodatkowo zwiększy relatywną atrakcyjność USD w najbliższej przyszłości.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Mając na uwadze powyższe, analitycy oczekują wzrostu indeksu dolara do poziomu 96,00. Odwrócenie byczego trendu wymagałoby zwrotu w fundamentach, które obecnie sprzyjają umocnieniu amerykańskiej waluty.

indeks dolar usdx

Tymczasem, notowania indeksu DXY pozostają w zakresie czwartkowej sesji. Tego dnia wzrost osiągnął 0,68 proc. i był największy od czerwca br. Najbliższy istotny opór plasuje się w okolicach poziomu 94,60 i skupia maksima z września ubiegłego roku.   

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here