Naga MarketsDolar korzysta na wzroście awersji do ryzyka, jaka ma miejsce po szeregu informacji nt. wzrostu zarażeń COVID-19. Co z polskim złotym i bezpiecznymi przystaniami? Jak zachowują się waluty surowcowe? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Ostatnie działania FED nie zmieniają wiele w dotychczasowym podejściu
  • Funt pod presją negocjacji UE-UK
  • Powrót do lock-downu może oznaczać porażkę Trumpa w wyborach

Druga fala zarażeń COVID-19 przywróci awersję do ryzyka?

Przez weekend odnotowano rekordową ilość zachorowań w USA (20 stanów poinformowało o wzroście zakażonych), a negatywne informacje napływają też z Japonii, czy wreszcie Chin. Liczba osób zarażonych na targu w Pekinie wzrosła łącznie do 79 – władze zarządziły jego zamknięcie i nałożyły lockdown na niektóre dzielnice mieszkalne, ale jednocześnie szybko zidentyfikowały narażone osoby.

Inwestorzy zaczynają się obawiać, że podobne ograniczenia zaczną być nakładane przez władze (także w innych krajach), coraz częściej w związku z pojawiającymi się przypadkami drugiej fali. Ta niepewność, zwłaszcza po stronie konsumentów, może podkopać perspektywy ożywienia gospodarczego – powiedział analityk BOŚ.

Poza dolarem dobrze zachowują się pozostałe bezpieczne przystanie (CHF i JPY), najsłabsze są wrażliwe na ryzyko korony skandynawskie, ale i też waluty surowcowe (AUD,NZD,CAD). Słaby jest też funt – w tym tygodniu mają mieć miejsce kluczowe negocjacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską dotyczące nowej umowy handlowej z udziałem premiera Johnsona i szefowej KE (von der Leyen).

Szanse na reset w relacjach są jednak niewielkie, a prasa donosi, jakoby Johnson ma dać wyraźnie do zrozumienia, że okres przejściowy nie zostanie wydłużony, a porozumienie z UE powinno zostać dopięte do jesieni. Tym samym ryzyko bezumownego rozwodu od stycznia wyraźnie rośnie – dodał.

Para USD/PLN wspierana przez wskaźniki i potencjalną falę spadkową na EUR/USD powinna wzrosnąć w okolice 4,04, a następnie do 4,10. W tym obszarze kurs powinien znaleźć opór – oznajmił ekspert.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here