Dolar wraz z frankiem kontynuują swoją słabość, a zyskuje euro i polski złoty. Czego oczekiwać w kolejnych sesjach? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!
- Podczas handlu w Azji inwestorzy byli bardziej ostrożni
- Kolejny pakiet fiskalny w USA może stać się przedmiotem politycznych przepychanek
- Trwa dyskusja w jaki sposób UE będzie szukać środków na uchwalony program pomocowy
- Perspektywy dla gospodarki Wielkiej Brytanii wyglądają słabo
- EUR/USD powinien kontynuować ruch w górę, co wesprze polskiego złotego
Te artykuły również Cię zainteresują
Oczy inwestorów skierowane w stronę środków wspierających gospodarkę USA i UE
W ostatnich dniach kursy walut są zdominowane przez doniesienia o pracach nad kolejnym pakietem fiskalnym w USA i decyzji jakie zapadły na szczycie UE.
– Wątpliwości zaczynają skłaniać do realizacji zysków, co widać było wczoraj wieczorem na giełdach. Również podczas handlu w Azji inwestorzy byli bardziej ostrożni. Kolejny pakiet fiskalny w USA może stać się przedmiotem politycznych przepychanek, zwłaszcza, że w listopadzie mamy wybory – powiedział analityk BOŚ.
Obecnie pojawia się dyskusja w jaki sposób UE będzie szukać środków na uchwalony program pomocowy, a pomysły wzrostu niektórych obciążeń fiskalnych nie wyglądają nazbyt dobrze.
Tymczasem według spekulacji Financial Times nie ma zbytnio szans na porozumienie handlowe Wielkiej Brytanii z USA przed listopadowymi wyborami, a The Telegraph donosi o nazbyt dużych różnicach stanowisk z Unią Europejską i tym samym nikłym prawdopodobieństwie wypracowania Brexitowego kompromisu.
– Dokładając do tego ryzyko nawrotu pandemii COVID-19 w Europie w okresie jesienno-zimowym, perspektywy dla gospodarki Wielkiej Brytanii wyglądają słabo – dodał.
– Jednocześnie wczoraj po południu doszło do skutecznego sforsowania marcowego szczytu na parze EUR/USD przy 1,1492, który stał się teraz wsparciem. Dzienne wskaźniki potwierdzają zwyżki, co może dawać argumenty za jej kontynuacją – zauważył.
Zobacz również inne audycje:
- Kurs dolara po 3,8310 zł w środę 22 lipca, euro kosztuje 4,4290 zł, kurs GBP/PLN po 4,86 zł
- Cena srebra i złota coraz bliżej rekordowych wycen
- WIG20 traci w środę 0,5%. Orange traci 3,7%
- Szczyt UE, pakiet fiskalny w USA i komunikat RBA – Świat walut Marka Rogalskiego