Naga MarketsFlaga Kanady z widocznym liściem klonuW ciągu ostatniego miesiąca dolar kanadyjski wzrósł aż o 3,2% w stosunku do dolara amerykańskiego. Wcześniej niż oczekiwano jastrzębia zmiana stanowiska dokonana przez Bank Kanady (BoC) zmusiła ekonomistów z ING do aktualizacji prognozy dla pary walutowej USD/CAD. Obecnie spodziewają się spadku poniżej 1,20 w trzecim kwartale oraz do 1,16 na koniec 2021 roku. Silne odbicie gospodarcze w USA i uśpiona Rezerwa Federalna, pomimo skoków inflacji, to idealna kombinacja dla dalszego wzrostu wartości dolara kanadyjskiego. Z kolei eksperci z Westpac wskazują, iż bieżąca polityka Fed ogranicza potencjał wzrostowy „greenbacka”. Kurs USD/CAD konsoliduje w czwartek po wczorajszym teście 4-letniego minimum na poziomie 1,2040.

  • Silne odbicie gospodarcze w USA i uśpiona Rezerwa Federalna to idealna kombinacja dla dalszego wzrostu wartości dolara kanadyjskiego
  • Dolar kanadyjski korzysta na poprawie popytu ze Stanów Zjednoczonych i rozbieżności w politykach banków centralnych
  • Zaskakujący wzrost inflacji bazowej CPI o 0,9%, największy od 1981 r., przyniósł ulgę dla indeksu dolara amerykańskiego
  • Słabość dolara w długim terminie. Bank Kanady wspiera spadek USDCAD

Kurs dolara: USD/CAD spadnie do 1,16 na koniec 2021 roku – ING

Oczekujemy, że rynek będzie faworyzował waluty (takie jak CAD) z mniej gołębimi bankami centralnymi ze szkodą dla walut (takich jak USD), które zostały pozostawione bez ochrony przez banki centralne i są teraz zdane na łaskę rosnącej inflacji – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Silne odbicie gospodarcze w USA i uśpiona Rezerwa Federalna, pomimo skoków inflacji, są idealnym połączeniem dla CAD. Pozwala to kanadyjskiej walucie skorzystać na poprawie popytu ze Stanów Zjednoczonych (20% kanadyjskiego PKB pochodzi z eksportu do USA), podczas gdy nadal może cieszyć się rozbieżności w polityce pieniężnej między BoC, a Fed.

Spodziewamy się, że kurs pary walutowej USD/CAD trwale spadnie poniżej 1,20 do trzeciego kwartału, a naszym celem jest 1,16 w czwartym kwartale – podsumowano.

Indeks dolara: Silne CPI rzuca koło ratunkowe, ale Fed ogranicza potencjał wzrostu – Westpac

Zaskakujący wzrost inflacji bazowej CPI o 0,9%, największy od 1981 r., przyniósł ulgę dla indeksu dolara amerykańskiego. Niemniej jednak Fed prawdopodobnie pozostanie przy swoich gołębim stanowisku na dłużej, ograniczając potencjał wzrostu amerykańskiej waluty. W związku z tym zdaniem ekonomistów z Westpac, średnioterminowy trend niedźwiedzi DXY nadal dominuje.

Podczas gdy najbliższa perspektywa dla DXY jest bardziej zachęcająca, średnioterminowy trend niedźwiedzi jest nadal niezmieniony. Wskaźniki ponownego otwarcia strefy euro wyglądają z dnia na dzień coraz bardziej optymistycznie, a Komisja Europejska jest gotowa rozpocząć wspólną emisję obligacji w ramach funduszu naprawczego w lipcu. To dodatkowo powinno napędzić wzrosty pary EUR/USD – podsumowano.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here