Naga Markets

Dolar kanadyjski wspierany przez drożejącą ropę. Kurs USD/CAD oddala się od szczytu osiągniętego 20 grudniaCzy można znaleźć wytłumaczenie dla wyraźnych wzrostów na Wall Street, oraz dalszych zwyżek cen ropy w sytuacji, kiedy Omikron daje się coraz bardziej we znaki na świecie? Pierwsze jest czysto statystyczne – nowy wariant nie podbija negatywnych danych nt. hospitalizacji i zgonów, jeżeli rozprzestrzenia się w społeczeństwie o dużym odsetku osób zaszczepionych.

Dolar kanadyjski umacnia się względem dolara amerykańskiego

Tym samym poważne restrykcje społeczne, jak lockdown, nie są konieczne. Drugie jest czysto życzeniowe – wprawdzie FED dał niedawno do zrozumienia, że ma “w planach” aż trzy podwyżki stóp w 2022 r., ale rynek zaczyna “kombinować”, że Omikron wywróci te oczekiwania – FED nie będzie się spieszył w sytuacji dużej niepewności w gospodarce.I nieważne, że ta najpewniej będzie trwać krótko i skończy się jeszcze w I kwartale 2022 r. Mamy koniec roku, trzeba założyć różowe okulary, bo za chwilę Sylwester. Inwestorzy zakładają, że czas na refleksje przyjdzie dopiero w styczniu…

Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny USDCAD

Notowania USDCAD oddalają się od szczytu osiągniętego 20 grudnia. Zmiana trendu na spadkowy potwierdzana jest też przez wskaźniki (negatywne dywergencje miały miejsce przy formowaniu się wspomnianego ekstremum), a dodatkowo wspierana jest też przez drożejące ceny ropy. Rynek ma też nadzieje na szybszą normalizację polityki monetarnej przez Bank Kanady w 2022 r.

Na głównej parze walutowej zmienność jest ostatnio niska. Niemniej z punktu widzenia analizy technicznej im dłuższa jest konsolidacja, tym silniejsze może być późniejsze wybicie. Nadal większe szanse są na ruch w górę, co oznaczałoby naruszenie przez EURUSD kluczowego oporu przy 1,1370.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Wyraźny skok przypadków Omikron w USA może prowadzić do wzrostu niepewności, co do odczytów makroekonomicznych i tym samym odsunięcie w czasie perspektywy terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych przez FED – to może być argument przeciwko dolarowi.

Oczywiście potencjalne restrykcje pandemiczne w Unii Europejskiej mogą mieć wpływ na euro, ale znacznie mniejszy – ECB z definicji pozostaje przecież “gołębi”, a planowany tapering ma rozpocząć się dopiero wiosną, podczas gdy podwyżka stóp procentowych to mocno odległy temat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji livechat | amica akcje wykres | jsw akcje kupno | akcje budimex | kurs pkn | kurs jena wykres | giełda nasdaq |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here