Naga MarketsJednym z ważniejszych odczytów makroekonomicznych dzisiejszej sesji był opublikowany o godzinie 14:30 kanadyjski raport PKB. Wyniki zostały negatywnie odebrane przez traderów i przełożyły się na osłabienie dolara kanadyjskiego po odczycie. CAD do USD natomiast tracił już wcześniej, po odbiciu od wsparcia na 1.3130.


Odczyt PKB na poziomie -0,1% poniżej prognoz

Rezultat PKB w ujęciu miesięcznym za grudzień 2018 osiągnął dynamikę -0,1% i był identyczny z wynikiem listopadowy (-0,1%). Rynki spodziewały się natomiast, że wyniesie 0,0%.

PKB Kanady - grudzień 2018
źródło: Statistics Canada

Wzrost realnego produktu krajowego brutto (PKB) spowolnił w czwartym kwartale do 0,1%, najwolniej od drugiego kwartału 2016 r. Realny dochód narodowy brutto spadł o 1,0%, głównie z powodu niższych cen eksportowych ropy naftowej i ropy asfaltowej. Ostateczny popyt krajowy spadł o 0,4% wraz ze spadkiem inwestycji. Roczny wzrost wyniósł 1,8% w 2018 r., po wzroście o 3,0% w roku 2017.

Spowolnienie wzrostu PKB w Kanadzie w czwartym kwartale odzwierciedlało głównie spadek wydatków inwestycyjnych o 2,7%. Zmniejszył się także eksport towarów i usług (-0,1%).

Dolar kanadyjski traci do greenbacka

Kurs dolara kanadyjskiego po odczycie danych dotyczących wzrostu gospodarczego osłabił się w stosunku do USD, co zaowocowało wzrostem na parze walutowej USD/CAD, gdzie pokonane zostały wczorajsze maksima.

Jak widać na wykresie 1-godzinnym poniżej, kurs przetestował dziś wsparcie na 1.3130, gdzie pojawili się kupujący, którym udało się pchnąć notowania ponad 1.3200. Kolejnym celem w przypadku kontynuacji wzrostów mogą być maksima z wtorku na 1.3235.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal – partnera głównego InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>

Kurs dolara kanadyjskiego po odczycie danych dotyczących wzrostu gospodarczego osłabił się w stosunku do USD, co zaowocowało wzrostem na parze walutowej USD/CADConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here