Naga Markets

Liść symbolizujący flagę KanadyDolar kanadyjski (CAD) osłabił się w czerwcu wraz z prawie wszystkimi walutami G10. Wraz z wejściem w drugą połowę roku niektórzy analitycy zaktualizowali swoje prognozy dla „looniego”. Przedstawiamy oczekiwania pięciu największych banków dotyczące perspektyw CADa na nadchodzące miesiące. Chociaż kanadyjska waluta ma pozostać odporna na przeceny, jest również mało prawdopodobne, aby odniosła znaczne korzyści. Kurs USD/CAD spada pod koniec tygodnia poniżej okrągłego poziomu 1,30.

Wells Fargo

– Sądzimy, że Bank Kanady utrzyma stosunkowo jastrzębie stanowisko w sprawie polityki pieniężnej. Korzystne są również podwyższone ceny energii i stosunkowo zdrowe finanse konsumentów. Ponadto spodziewamy się, że Bank Kanady utrzyma stopy procentowe na stałym poziomie, nawet gdy Fed w końcu zacznie łagodzić politykę pieniężną. Poszukujemy umiarkowanej siły CAD w stosunku do dolara do połowy 2023 r.. To najbardziej optymistyczne spojrzenie na jakąkolwiek walutę G10.MUFG

– Spotkanie BoC w lipcu będzie ważne i jeśli bank centralny podąży za przykładem Fed, ograniczy krótkoterminowe ryzyko spadków CADa. Jednocześnie globalne tło dla ryzyka pozostanie niekorzystne, co wskazuje na większą siłę dolara amerykańskiego. Jednak agresywna postawa BoC i odbicie cen ropy naftowej, jak się spodziewamy, powinny ograniczyć możliwości wzrostu kursu USD/CAD w III kwartale.

– Ryzyko pogorszenia koniunktury w 2023 r. rośnie, a biorąc pod uwagę bliższe powiązania Kanady z USA, gdzie działania Fed zwiększają prawdopodobieństwo recesji, może to skutkować bardziej stonowanym ożywieniem dolara kanadyjskiego. Spodziewamy się, że ceny ropy spadną w IV kwartale, co może jeszcze bardziej osłabić skalę ożywienia CAD. Tak więc, chociaż spodziewamy się wzrostu CAD z obecnych poziomów, staliśmy się nieco bardziej ostrożni, jeśli chodzi o zakres jego odbicia.

POZNAJ AKTUALNY STAN RYNKU TOWAROWEGO
DOŁĄCZ DO DARMOWEGO WEBINARU 13 LIPCA

CIBC

– Prawdopodobna podwyżka o 75 punktów bazowych dokonana przez Bank Kanady w lipcu i potencjalny kolejny ruch tej wielkości we wrześniu, jeśli do tego czasu nie zobaczymy wystarczającego spowolnienia inflacji, powinna być wystarczająco agresywna, aby USD/CAD pozostał na obecnym poziomie w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Rynki wydają się przeceniać skalę zacieśniania zarówno przez BoC, jak i Fed, bardziej w przypadku BoC, a ta rekalibracja doprowadzi do osłabienia CAD na koniec roku i oczekujemy, że do tego czasu USD/CAD osiągnie 1,31.

W 2023 r. CAD może dalej się osłabiać w wyniku globalnego spowolnienia wzrostu, ponieważ podwyżki stóp procentowych odbiją się na aktywności, co będzie ciążyć na cenach surowców i obniży nominalny eksport kanadyjskich producentów surowców naturalnych. Oczekujemy, że USD/CAD osiągnie poziom 1,33 na początku 2023 r., zanim odzyska część tej pozycji w dalszej części roku, gdy USD straci na popularności na całym świecie.

Credit Suisse

– CAD jest dobrze umiejscowiony w kompleksie walutowym G10, dzięki solidnej pozycji towarów. Jednocześnie BoC jest postrzegany jako wiarygodny, dane dotyczące działalności w kraju pozostają solidne, ale rynek nieruchomości stanowi ryzyko krótkoterminowe. Nieznacznie poszerzamy nasz docelowy zakres dla USD/CAD z 1,2650-1,3100 do 1,2670-1,3340, z celem dla zakresu środkowego na poziomie 1,3000.

NED

TDS

– USD/CAD powinien nadal utrzymywać przedział 1,27/1,31 w krótkim terminie. Jednak nasze nastawienie pozostaje w górę, zwłaszcza że podwyżki stóp BoC zaczynają wstrząsać rynkiem mieszkaniowym, a apetyt na ryzyko pozostaje chwiejny. Lekceważymy również znaczenie czynnika naftowego, biorąc pod uwagę ograniczone długoterminowe implikacje inwestycyjne. Podczas gdy konsensusowy pogląd na temat USD/CAD wydaje się mniej zróżnicowany niż w przypadku innych par, w nadchodzących miesiącach jesteśmy ogólnie bardziej niedźwiedzi względem dolara kanadyjskiego.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: 11bit notowania | kurs korony islandzkiej w kantorach | hrywna kurs | azoty akcje prognozy | notowania alior | s&p500 | ccc kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here