Naga MarketsZdaniem analityków Bank of America Merrill Lynch, Bank Kanady (BoC) zdecyduje się podczas środowego posiedzenia utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Bank jednak nadal utrzymuje, że na początku przyszłego roku luzowanie będzie kontynuowane.


[pullquote]Śledź posiedzenie BoC dzięki Rynkom na Żywo![/pullquote]BofA Merrill Lynch dołącza do rynkowego konsensusu i podobnie jak inni przedstawiciele branży nie spodziewa się cięć stóp procentowych, ani silniejszej reakcji dolara kanadyjskiego na działania BoC podczas zaplanowanego na 16:00 posiedzenia.

W odróżnieniu jednak od oczekiwań większości cały czas opowiada się za luzowaniem na początku przyszłego roku – dodatkowo przygotowania FEDu do podwyżki stóp będą cały czas kładły presję wzrostową na USD/CAD.

Zawsze istnieje ryzyko, że pomimo braku decyzji polityki pieniężnej Bank Kanady może przybrać gołębie stanowisko w oświadczeniu podsumowującym posiedzenie. Jeżeli dokument jak i konferencja prasowa pokażą rosnące obawy odnośnie amerykańskiego i globalnego wzrostu, wtedy dolar kanadyjski może się osuwać.

„Co ważne, USD/CAD znajduje się zaledwie 1% nad poziomami, które obserwowane były po lipcowym cięci stóp procentowych. Luzowanie początkowo przyniosło deprecjację dolara kanadyjskiego, jednak krótkoterminowe różnice stóp zadziałały na korzyść CAD (podobnie jak wzrost ceny ropy) – komentują analitycy Bank of America Merrill Lynch.

Wykres USD/CAD D1 oczami BofA Merrill
Wykres USD/CAD D1 oczami BofA Merrill

Według BofA Merrill USD/CAD powinien nadal poruszać się w spokojnej konsolidacji (aż do końca roku). Zmianę zafundować może jedynie poprawa danych amerykańskich lub jasność co do daty podwyżek stóp procentowych przez FED. Para do końca Q1 2016r. może wzrosnąć do 1.3500.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here