Naga MarketsKurs dolara (USD/CAD) wzrośnie do 1,37 w tle spowolnienia w KanadzieDolar kanadyjski (CAD) zyskał wraz z innymi głównymi walutami w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w zeszłym miesiącu, dzięki stabilniejszym cenom ropy. Jednak loonie nie radził sobie lepiej niż inne główne waluty, takie jak euro, sugerując nadchodzącą słabość. Katherine Judge i Avery Shenfeld z CIBC Capital Markets uważają, że kurs USD/CAD zakończy trzeci kwartał na poziomie 1,37. W czwartek para walutowa silnie wzrasta o 0,90 procent docierając do poziomu 1,3450.

  • Wzrost cen towarów może osłabnąć, ponieważ spowalnia ożywienie gospodarcze w USA
  • Kanadyjskie gospodarstwa domowe weszły w obecny kryzys ze słabą pozycją finansową i podwyższonym poziomem zadłużenia

Kurs USD/CAD wzrośnie do 1,37 po ujawnieniu słabości gospodarczej – CIBC

Siła CADa wydaje się wyczerpywać w krótkim okresie czasu, gdy ujawniają się stosunkowo słabe fundamenty gospodarki Kanady, a globalne ożywienie gospodarcze dociera powoli do sufitu, co może ponownie przywrócić apetyt na bezpieczne przystanie tj. jak dolar amerykański – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów wiele wskazuje na to, iż wzrost cen towarów może osłabnąć, ponieważ ożywienie w USA spowalnia, a druga fala COVID-19 w innych głównych regionach stanowi wyzwanie dla kanadyjskiego sektora zasobów.

Kanadyjscy eksporterzy spoza sektora energetycznego już teraz zmagali się z niekonkurencyjnym kursem walutowym w tle szalejącego kryzysu. By nastąpił wzrost obrotów bieżących i zmniejszenie deficytów handlowych wyraźnie będzie potrzeba słabszego dolara kanadyjskiego – zauważono.

W raporcie stwierdzono również, iż kanadyjskie gospodarstwa domowe weszły w obecny kryzys ze słabą pozycją finansową i podwyższonym poziomem zadłużenia.

Oczekuje się, że w rezultacie ożywienie w Kanadzie będzie się przedłużać w porównaniu z USA, co jest kolejnym czynnikiem wspierającym scenariusz wzrostowy na USD/CAD. Prognozujemy wzrost w trzecim kwartale do poziomu 1,37 – podsumowano.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here