Naga MarketsDolar kanadyjski osłabiony, oczekiwanie na posiedzenie Banku KanadyŚroda jest lustrzanym odbiciem wtorku – wtedy dolar tracił na szerokim rynku, głównie za sprawą cofnięcia się rentowności amerykańskich obligacji, dzisiaj odbija, gdyż wspomniany rynek długu zastopował wcześniejszy ruch. Rentowności 10-letnich obligacji pozostawały dzisiaj rano wokół 1,55 proc. Wczorajsza wieczorna aukcja 3-letnich papierów na rynku pierwotnym przebiegła bez problemów, ale nie dała pretekstu do kontynuacji zapoczątkowanych spadków na rynku wtórnym.

Dolar kanadyjski traci względem innych walut, rynek czeka na publikację danych nt. inflacji CPI za luty w USA

Widać, że rynek będzie czekał na dzisiejszą publikację danych nt. inflacji CPI za luty w USA. Kluczowym tematem może jednak okazać się zaplanowana na wieczór aukcja 10-letnich obligacji rządu USA na rynku pierwotnym. Może ona ustawić nastroje na wtórnym rynku długu do końca tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajsze silne odreagowanie spółek technologicznych na Wall Street pokazuje, że spekulacyjny kapitał jest nadal gotowy do gry na sprawdzonych w ostatnich miesiącach zasadach – potrzebny jest tylko pretekst. Niemniej paradoksalnie nadmierna zmienność amerykańskiego rynku akcji w ostatnim czasie utrudnia tylko rzeczywistą ocenę sytuacji przez część inwestorów. Chociaż sytuacja na europejskich parkietach (zwłaszcza DAX) wydaje się być bardziej klarowna. W dłuższej perspektywie apetyt na ryzyko może okazać się bardziej selektywny.

W gronie najsłabszych walut są dzisiaj Antypody, korony skandynawskie, ale i też dolar kanadyjski, czy japoński jen. To potwierdza tylko scenariusz utrzymującego się rynkowego rollercoastera. Słabość CAD może wynikać z zaplanowanego na dzisiejsze popołudnie posiedzenia Banku Kanady. Rynek może obawiać się “gołębich” akcentów w przekazie od Tiffa Macklema, ale pytanie czy słusznie. Z kolei słabość norweskiej korony można wiązać z korektą na rynku ropy po danych o wzroście zapasów, gdyż opublikowane dane nt. inflacji CPI w Norwegii powinny raczej dać odwrotny efekt.

Z pozostałych informacji zwróćmy uwagę na dane nt. inflacji CPI w Chinach – w lutym spadek wyniósł -0,2 proc. r/r wobec szacowanych -0,3 proc. r/r – oraz doniesienia z Izby Reprezentantów, która dzisiaj zajmie się głosowaniem nad pakietem fiskalnym prezydenta Bidena po tym jak lekkie modyfikacje wprowadził kilka dni temu Senat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed notowania | orlen cena akcji | kurs akcji lotos | funty | biomed lublin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here