Naga MarketsDolar kanadyjski okiem MUFG, Bank of America oraz DBS Bank Premier Kanady Justin Trudeau będzie dalej piastował swoje stanowisko, chociaż nie udało mu się osiągnąć absolutnej większości. Analitycy MUFG uważają, że wyprzedaż dolara kanadyjskiego wydaje się w najbliższym czasie przesadzona. Z kolei Bank of America stawia na pozycje długie na parze walutowej USD/CAD.

Kurs dolara kanadyjskiego przestanie tracić?

— W przeciwieństwie do ostatnio wyraźniejszego osłabienia dolara kanadyjskiego, cena ropy nadal utrzymuje się na wyższym poziomie. Odporność cen ropy sugeruje, że słabość dolara kanadyjskiego jest przesadzona w krótkim terminie – sugeruje MUFG.Wczesne wyniki wczorajszych, przedterminowych wyborów w Kanadzie pokazują, że liberałowie będą mieli stabilny rząd, chociaż nie uda im się zdobyć większości. Mimo to, Justin Trudeau będzie mógł nadal prowadzić luźną politykę fiskalną w celu wsparcia ożywienia gospodarczego.

— Oczekuje się, że dodatkowe wydatki krótkoterminowe zapewnią większe wsparcie dla wzrostu w przyszłym roku i powinny zachęcić BoC do dalszego zacieśniania polityki pieniężnej, ponieważ bank jest na dobrej drodze do rozpoczęcia podnoszenia stóp w drugiej połowie przyszłego roku – wskazuje MUFG.

Mająca na uwadze powyższe, analitycy MUFG uważają, że ostatnie osłabienie dolara kanadyjskiego prawdopodobnie nie utrzyma się w najbliższym czasie.

fpmarkets

Bank of America i DBS Bank byczo nastawiony do USD/CAD

Ekonomiści Bank of America skłaniają się ku ekspozycji long USD/CAD poprzez opcje. Cel na koniec obecnego roku wyznaczony został na poziomie 1,30.

Z kolei analitycy DBS Bank zwracają uwagę na wskaźniki techniczne, które pokazują że rajd dolara amerykańskiego wymaga przerwy, zanim znajdzie świeży tlen, aby kontynuować wzrost.

Sezonowość sprzyja CAD w takich miesiącach jak październik i listopad, zauważa DBS. Jednakże, na wykresie tworzy się formacja odwróconej głowy i ramiom, gdzie każdy spadek dolar wypełnia prawe ramię.

invest

— Koniec końców, gdy główne poziomy wsparcia zostaną utrzymane, para walutowa USD/CAD nadal będzie zwyżkować w w średnim okresie – prognozują analitycy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotówki | ranking giełd kryptowalut | gpw pkp cargo | dzisiejszy kurs forinta | bitcoin aktualności | mrc akcje | rubel kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here