Ostatnie informacje wokół porozumienia pomiędzy USA a Kanadą brzmiały, jakby do konsensusu pomiędzy państwami miało nie dojść. Do samego końca prezydent Stanów Zjednoczonych wyrażał stanowcze obawy dotyczące stylu negocjacyjnego Kanady. Do porozumienia finalnie doszło co przełożyło się na mocne ruchy pary USD/CAD, dzięki którym umacniał się dolar kanadyjski.


Podtrzymanie paktu porozumiewawczego do samego końca nie było sprawą pewną. Finalnie, porozumienie NAFTA przeobraziło się w US-Mexico-Canada Agreement (USMCA) i stanowi zażegnanie jednej z podstawowych obaw w stosunku do globalnego handlu. Informacje te przekładają się bezpośrednio na ruch popularnej pary USD CAD, gdzie dolar amerykański wyraźnie traci w stosunku do dolara kanadyjskiego.

Na parze widzimy ponad 55 pipsową lukę spadkową w stosunku do piątkowego zamknięcia – oraz przełamanie praktycznie jednym pędem poziomu wsparcia na poziomie 1,29808 oraz 1,28850. Przełamanie tych istotnych poziomów sprawia, że wykres nadal podąża do kolejnych poziomów w poszukiwaniu oparcia. Na chwilę obecną wykres dochodzi do przedostatniego istotnego wsparcia dla układu z interwału D1, mianowicie poziomu 1,28150.

Biorąc pod uwagę siłę spadków oraz faktu, że umowa działa bardziej na korzyść samej Kanady a nie Stanów Zjednoczonych, można domniemać, że trend powinien utrzymać się bez większych korekt do strefy 1,27400. Dopiero tam istnieje prawdopodobieństwo równie 35%, że odbędzie się większa korekta wzrostowa. Zatem w dalszym ciągu jesteśmy nastawieni pro-short w stosunku do pary USD CAD.

Dolar kanadyjski – analiza techniczna

USD CAD – wykres D1

Dotarcie do wspomnianej strefy 1,27400 dopiero sprawi, że będziemy rozglądać się za możliwym odbiciem pary w celu re-testu tym razem od dołu poziomu 1,28150. Póki co jednak reakcja rynkowa wydaje się klasyczna.

Kanadyjczyk umacnia się również do EUR, testując najwyższe poziomy od ponad miesiąca.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here