Naga MarketsMonety i banknoty dolara kandyjskiego CADKiedy 30 października kanadyjski i amerykański bank centralny ogłoszą swoje najnowsze decyzje monetarne, inwestorzy oczekują, że rozbieżne decyzje banków pozwolą dolarowi kanadyjskiemu osłabić status dolara amerykańskiego jako waluty o najwyższej rentowności w grupie G10 w tym roku.


Dolar kanadyjski zakończy rok na maksimach?

Inwestorzy wyceniają niemal zerowe prawdopodobieństwo na obniżkę stóp procentowych na najbliższym spotkaniu Bank of Canada, jednocześnie przewidując obniżenie stóp przez Rezerwę Federalną o ćwierć punktu. Amerykański bank centralny już dwukrotnie obniżył stopy w tym roku w porównaniu do BoC, który nie dokonał obniżki od 2015 roku.

Łagodzenie przez Fed niweluje kluczowy element, który zapewniał do tej pory wsparcie dolara – Stany Zjednoczone miały znaczną przewagę stóp procentowych nad prawie wszystkimi walutami G-10 – powiedział Alan Ruskin, główny strateg międzynarodowy w Deutsche Bank. Oczekuje, że BoC utrzyma stałe stawki na tym spotkaniu, pomagając utrzymać siłę loonie.

Rentowności obligacji w Kanadzie wzrosły powyżej dwuletnich rentowności w USA po raz pierwszy od 2017 r. Obniżki stóp generalnie powodują spadek rentowności, co będzie prawdopodobnie miało miejsce w środę w USA i odpowiednio zwiększy atrakcyjność aktywów kanadyjskich.

Chociaż 10-letnie rentowności w USA są nadal wyższe niż ich kanadyjskie odpowiedniki, różnica ta szybko się zmniejszyła w ciągu ostatniego roku. Spread spadł do około 25 punktów bazowych, co jest najwęższym spreadem od dwóch lat, z najwyższego poziomu 89 punktów bazowych w marcu.

Dolar kanadyjski osiągnął najlepszy wynik w tym roku w G-10 z 4,4% zyskiem w stosunku do dolara. W perspektywie półrocznej jest to wynik niemal trzyprocentowy.

Względna siła walut
Względna siła walut
Bank Kanady

W przypadku Andrew Pyle’a, zarządzającego portfelem w Scotia Wealth Management, polityka Banku Kanady pozostanie w środę bez zmian, a jego język wypowiedzi może być jastrzębi, co prawdopodobnie będzie wywierało presję na wzrost rentowności obligacji kanadyjskich i zwiększanie ich spreadu w stosunku do amerykańskich odpowiedników.

Szersze spready między Stanami Zjednoczonymi, a Kanadą przyciągną przepływy i mogą skierować loonie w kierunku górnej granicy jego ostatniego zasięgu. Kupuje kanadyjskie obligacje przy jednoczesnym redukowaniu amerykańskich – oznajmił Pyle.

Jednak inni zarządzający nie są przekonani, że dolar kanadyjski przedłuży okres umacniania.

Mimo że była to jedna z najlepiej prezentujących się walut do tej pory, aby pozostać z pozycją długą na CADa i mieć nadal uparty pogląd na jej umocnienie, trzeba mieć podstawowe założenie, że gospodarka USA pozostanie bardzo oporna na wzrost gospodarczy, a to mało prawdopodobne. Pozostaje neutralna wobec dolara kanadyjskiego – powiedziała Francesca Fornasari , szef ds. rozwiązań walutowych w Insight Investment, która zarządza aktywami o wartości 844 miliardów dolarów.

Loonie handluje blisko trzymiesięcznego maksimum w stosunku do dolara po trzecim z rzędu tygodniu umocnień. Inwestorzy oczekują, że choć większe wydatki w ramach kadencji liberalnej partii premiera Justina Trudeau przyniosą wyższe deficyty, to również wesprze wzrost i prawdopodobnie wzmocni siłę dolara kanadyjskiego.

Jeśli Rezerwa Federalna ulegnie oczekiwaniom rynku na obniżkę stóp procentowych, loonie stanie się najbardziej dochodową walutą G-10. Decyzja 30 października będzie ważna dla pary walutowej USD/CAD. Oczekujemy, że pod koniec miesiąca loonie trwale przekroczy barierę 1,30 USD – podsumował Simon Harvey, analityk rynku walutowego w Monex Europe Ltd.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs USDCAD we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com 29 10 19
Kurs USDCAD we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here