Naga MarketsMonety i banknoty dolara kandyjskiego CADDolar kanadyjski jest w ostatnim czasie jedną z najsłabszych, bądź wręcz najsłabszą spośród walut grupy G8. W trakcie poniedziałkowego khandlu jest on jedyną walutą z tej grupy, która osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego. Podobnie było również na przestrzeni ostatniego tygodnia, a nawet i miesiąca, kiedy to USD osłabiał się w stosunku do większości walut grupy G8, zyskują jedynie w stosunku do CAD.

  • Dolar kanadyjski osłabia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8
  • CAD był też najsłabszą walutą G8 na przestrzeni ostatniego tygodnia i miesiąca
  • Dolar kanadyjski to jedyna waluta, która traciła w relacji do USD

Dolar kanadyjski najsłabszą walutą G8

Analitycy japońskiej grupy finansowo-bankowej Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) uważają jednak, że obecne spadki notowań dolara kanadyjskiego są jedynie przejściowe. Podtrzymują oni bowiem, że fundamenty, które wspierały wzrosty kanadyjskiej w pierwszym kwartale, kiedy to CAD był najsilniejszą spośród walut G8, pozostają aktualne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci wskazują przy tym jednak, że kluczowym wydarzeniem bieżącego tygodnia będzie oczywiście zaplanowane na najbliższą środę posiedzenie Banku Kanady. Wydarzenie to ma wzmocnić jednak ich pogląd na wsparcie CAD.

– Perspektywy deficytu budżetowego, choć uciążliwe, są mniej problematyczne niż się wcześniej spodziewano – przyznają analitycy MUFG wskazując, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w swoich kwietniowych projekcjach obniżył prognozowany deficyt w Kanadzie z 19,9 proc. PKB (szacowanego jeszcze w październiku) do 10,7 proc., czyli mniej niż średnia dla krajów G20 wynosząca 12,7 proc.

W ich ocenie może to sprawić, że rząd będzie czuł się “usprawiedliwiony” w udzielaniu dalszego wsparcia, pomimo krytyki, że nie jest ono obecnie potrzebne.

Eksperci oczekują także, że mimo wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w Kanadzie i pewnego zaostrzenia restrykcji, Bank Kanady (BoC) obniży tygodniową stopę skupu z 4 mld CAD do 3 mld CAD.

– Jest to bardzo dobrze wycenione i jest mało prawdopodobne, aby spowodowało jakąkolwiek reakcję rynku – przyznają dodając, że dlatego też kluczowe będą wskazówki dotyczące polityki i ogólny ton.

Mimo, iż w perspektywie krótkoterminowej nie wykluczają niewielkiego pogłębienia wyprzedaży na notowaniach dolara kanadyjskiego, to oczekują, że jakiekolwiek gorsze wyniki CAD prawdopodobnie szybko się odwrócą.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dax | dow jones notowania | akcje mercator | komentarz do giełdy | pgnig kurs akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMarcin Podlacki, redaktor Comparic.pl wystąpi na Reframe Economic Forum
Następny artykułOZE, gaming i usługi medyczne najciekawszymi branżami do inwestycji w 2021, wskazują rozmówcy debaty Invest Cuffs 2021
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here