Naga MarketsFlaga Kanady z widocznym liściem klonuBank Kanady (BoC) nie wywołał żadnych niespodzianek i pozostaje na dotychczasowej ścieżce pomimo spowolnienia w zatrudnieniu w ostatnich miesiącach. To sprawiło, że dolar kanadyjski (CAD) utrzymuje wieloletnie maksima względem dolara amerykańskiego (USD). Ekonomiści z OCBC Banku prognozują, że para USD/CAD wpadnie teraz w okres konsolidacji. Jednocześnie analitycy z BMO prognozują spadek „looniego” do poziomu 1,1750 USD.

  • Oczekiwania implikowane przez rynek wynoszą ok. 2 podwyżki do końca 2022 r., pozostawiając BoC jednym z najbardziej jastrzębich wśród głównych banków centralnych
  • Podstawowe wsparcie dla CAD jest nienaruszone, ale krótkoterminowa faza konsolidacji będzie musiała zostać przezwyciężona
  • Ceny surowców powinny pozostać wysokie, a Bank Kanady prawdopodobnie podniesie stopy nieco przed Fed
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

USD/CAD: BoC wspiera looniego w przezwyciężeniu fazy konsolidacji – OCBC

Bank Kanady pozostawił parametry polityki bez zmian podczas ostatniej decyzji. Nic nie wskazuje na to, że dotychczasowe wytyczne BoC zostaną wykolejone przez dwa miesiące z rzędu słabszej niż oczekiwano liczby zatrudnienia. Kolejny spadek w zakupach aktywów ma nastąpić podczas lipcowej decyzji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekiwania implikowane przez rynek wynoszą ok. 2 podwyżki do końca 2022 r., pozostawiając BoC nadal jednym z najbardziej jastrzębich wśród głównych banków centralnych. Podstawowe wsparcie dla CAD jest nienaruszone, ale krótkoterminowa faza konsolidacji będzie musiała zostać przezwyciężona. Para USD/CAD utknęła póki co w wąskim zakresie 1,20 – 1,2140 – napisano w raporcie.

Kurs dolara (USD/CAD) spadnie do 1,1750 pod koniec 2022 r. – BMO

Loonie jest najlepiej prosperującą walutą w tym roku. Rosnące ceny towarów, wraz z bardziej jastrzębim zwrotem banku centralnego, spowodowały, że dolar kanadyjski osiągnął sześcioletnie maksimum względem greebnacka. Patrząc w przyszłość, ekonomiści z Bank of Montreal prognozują, że do końca 2022 r. kurs USD/CAD wyniesie 1,1750.

Oczekuje się, że ceny surowców umiarkowanie spadną, ponieważ coraz więcej podaży pojawia się na rynkach, a wydatki konsumentów są kierowane do sektora usług. Mimo to ceny powinny pozostać wysokie, a Bank Kanady prawdopodobnie podniesie stopy nieco przed Fed – wskazano w raporcie.

Prognozujemy spadek pary USD/CAD do poziomu 1,1750 na koniec 2022 r. częściowo z powodu słabszego dolara, gdy popyt na bezpieczną przystań dalej spada – podsumowano.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs playway | dom development akcje | s&p500 notowania | kurs gbp | kurs polskiego złotego | akcje pgnig cena | notowania cdprojekt |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here