Naga Markets

kanadaW obecnym otoczeniu rynkowym dolar kanadyjski (CAD) ma trudności z utrzymaniem siły względem swojego sąsiada, dolara amerykańskiego. Z drugiej strony, CAD jako waluta surowcowa zdołała wyraźnie zyskać dzięki rosnącym cenom surowców. Ekonomiści z Commerzbanku spodziewają się wyraźniejszego spadku kursu EUR/CAD niż USD/CAD w 2023 roku.

Dolar kanadyjski (CAD) skorzysta ze statusu waluty towarowej i aktywnej postawy BoC – Commerzbank

W naszym głównym scenariuszu nadal spodziewamy się, że od lata euro wyraźnie odbije się, w dużej mierze wspierane przez zmianę stanowiska EBC. W rezultacie EUR/CAD powinien dryfować w górę. Jednocześnie CAD powinien być w stanie nieco zyskać w stosunku do dolara – napisano w raporcie.Zgodnie z raportem w przypadku USD/CAD kluczowym czynnikiem pozostaje to, jak rynek postrzega stanowisko Bank Kanady w porównaniu z Fed. Jeśli BoC będzie postrzegany jako bardziej jastrzębi i odpowiednio zmienią się oczekiwania na podwyżki stóp, dolar kanadyjski powinien na tym skorzystać i odwrotnie.

Wraz z dalszym zacieśnianiem polityki pieniężnej w 2023 r. BoC prawdopodobnie będzie różnił się od EBC. Spodziewamy się, że ten drugi zakończy cykl podwyżek stóp na początku 2023 r., co powinno przyczynić się do ponownego osłabienia euro. W związku z tym spodziewamy się wyraźniejszego ruchu w dół w EUR/CAD niż w USD/CAD w 2023 r. – dodano.

Kurs USD/CAD osiągnie 1,31 przed cofnięciem w kierunku 1,27 do końca roku – CIBC

Spadek dolara CAD w ostatnich tygodniach odzwierciedla znacznie silniejszego dolara USD. Ekonomiści z CIBC Capital Markets uważają, że „loonie” podda się szerokiemu sentymentowi dolarowemu i prawdopodobnie w najbliższym czasie osłabi się, zanim ponownie zyska do końca roku.

Zdaniem ekspertów z inflacją na wyższym poziomie w Stanach Zjednoczonych i wzrostem powyżej poziomów sprzed pandemii, jastrzębiość Fedu może utrzymać siłę USD w nadchodzących miesiącach, zwłaszcza że prowadzi ona w cyklu zacieśniania polityki monetarnej w stosunku do tego, co obserwuje się za granicą.

POBIERZ EBOOK DARIUSZA DARGO. POZNAJ STRATEGIĘ PA + MACD

Możemy zobaczyć, jak CAD słabnie w połowie roku, a USD/CAD wraca w okolice 1,31. Jednak w drugiej połowie roku widzimy możliwość umocnienia dolara kanadyjskiego, ponieważ rynek zmniejszy swój jastrzębi pogląd na Fed, a dolar USD osłabnie do końca roku – wskazano w raporcie.

XTB

Z kolei mocniejszy ruch na „loonie” w drugiej połowie będzie ograniczony przez rynek, który jednocześnie równoważy oczekiwania na podwyżki stóp BoC, gdy Bank powróci do podwyżek o ćwierć punktu w dalszej części roku. Według raportu USD/CAD ma zakończyć rok na poziomie 1,27.

Nie oczekujemy, że BoC osiągnie stopy wyższe niż w USA w 2023 r. Dodatkowo prognozujemy ogólnie niższe ceny surowców w tym roku w związku ze spowolnieniem globalnego wzrostu. To wszystko sprawia, że w 2023 r. CAD ponownie będzie nieco słabszy względem USD – podsumowano.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs lewa | dzisiejszy kurs korony norweskiej | develia cena akcji | kontrakty cfd | ropa kurs | złoty | dax akcje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here