Naga MarketsFlaga Kanady z widocznym liściem klonuCzekają nas dalsze spadki kursu dolara amerykańskiego w porównaniu z dolarem kanadyjskim i australijskim, twierdzą eksperci z Goldman Sachs. Jest to ich bazowy scenariusz, który zakłada ponad konsensusowe poglądy na temat globalnego wzrostu w 2021 roku. Para USD/CAD nieznacznie wzrosła od początku roku i oscyluje we wtorek nieco powyżej poziomu 1,28.

  • W szczególności dolar kanadyjski powinien mocno zyskać w szerokim osłabieniu „greenbacka”
  • Poglądy na temat wzrostu gospodarczego powinny również wspierać dalszy wzrost cen ropy w 2021 r.
  • Perspektywy polityki pieniężnej powinny sprzyjać dolarowi kanadyjskiemu w średnim okresie

Kurs dolara (CAD): Kanada zyska na globalnym ożywieniu gospodarczym

W raporcie podkreślono, że w szczególności dolar kanadyjski powinien mocno zyskać w szerokim osłabieniu „greenbacka”. Ma skorzystać ze skutecznej kontroli pandemii, a także z wysokiego współczynnika beta dla globalnego wzrostu, w obliczu rosnących cen ropy oraz z pozytywnych perspektyw politycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nasze ponad konsensusowe poglądy na temat wzrostu gospodarczego powinny również wspierać dalszy wzrost cen ropy w 2021 r. Pogląd ten jest wzmocniony dodatkowymi bodźcami fiskalnymi w USA, z korzyścią dla CAD i walut innych eksporterów ropy – napisano w raporcie Goldman Sachs.

Dodatkowo relatywne perspektywy polityki pieniężnej powinny również sprzyjać dolarowi kanadyjskiemu w średnim okresie. Podczas gdy Bank Kanady pozostawił swoje obecne stanowisko bez zmian, w komunikacie zasugerowano zbliżające się zmniejszenie luzowania, pod warunkiem, że gospodarka i inflacja będą ogólnie wyglądać zgodnie lub silniej niż przewidywano.

Uważamy, że sygnał jest spójny z naszą prognozą zmniejszenia QE w trzecim kwartale tego roku, wcześniej niż nasze oczekiwania, że ​​Fed ogłosi zacieśnianie dopiero na początku 2022 r. Nadal oczekujemy również podniesienia stóp przez BoC w II kw. 2024 r. – podsumowano.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda rekomendacje | biomed lublin cena akcji | złotowka | kurs akcji biomed lublin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here