Naga MarketsPoczątek roku nie był zbyt łaskawy dla dolara amerykańskiego, który przez ostatni miesiąc pozostawał pod presją sprzedających. Miniony tydzień przynosi przerwę w nieprzerwanych od grudnia spadkach dając nadzieję, na chociażby krótkotrwałą korektę trendu. Analitycy Canadian Imperial Bank of Commerce przekonują, że mimo wszystko warto być ostrożnym otwierając długie pozycje na dolarze.


Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od 1973 pod kątem stopy zwrotu ważonej obrotami. Jedyne co nas obecnie zaskakuje to czas w jakim dolar osiągnął te poziomy – czytamy w najnowszym komentarzu CIBC. Analitycy banku, choć oczekują krótkoterminowej korekty wartości USD to uważają, że będzie ona jedynie pauzą w dalszych spadkach wyceny waluty.

Pewna stabilizacja łączy się z najbliższymi decyzjami monetarnymi Fed, które wyraźnie różnią się od wciąż gołębiego komunikatu płynącego z pozostałych, liczących się banków centralnych. Zarówno EBC jak i BoJ kontynuowały w styczniu dość ostrożną retorykę, nie pozwalającą na budowanie bardziej jastrzębich scenariuszy. Również Bank of Canada powinien pozostać on hold pzynajmniej do drugiej połowy tego roku – przekonują analitycy.

Odbierz najnowszy Big Bank Report

Wzrost przepływów finansowych do Stanów Zjednoczonych, obniżka podatków oraz przede wszystkim księgowanie zysków powinno w kolejnych tygodniach lub nawet miesiącach wesprzeć dolara na rynku. Ta korekta ma być jednak chwilowa – prognozuje CIBC. Zdaniem analityków możemy spodziewać się stopniowego przygotowywania rynków przez EBC oraz BoJ do porzucenia ultraluźnej polityki monetarnej. Nie odbędzie się to na przestrzeni dwóch czy trzech spotkań, lecz uważamy, że druga połowa roku powinna ponownie przynieść osłabienie dolara amerykańskiego.

Zyskiwać mają zaś zarówno euro jak i jen, które reagując na zmianę nastawienia banków centralnych Europy i Japonii powinny kontynuować swoje wzrosty również w roku 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here