Naga MarketsDolar jest przewartościowany - twierdzą analitycy Goldman Sachs. USD będzie tracił w najbliższym czasie
Kurs dolara z perspektywą dalszych spadków

W ostatnim czasie mogliśmy obserwować słabość dolara, co doprowadziło między innymi do wybicia poziomu 1,19 USD na głównej parze walutowej  – EURUSD. Analitycy Goldman Sachs uważają jednak, że dolar jest wciąż przewartościowany. Jak wynika z najnowszego raportu, amerykańska waluta może stracić około 6% w najbliższych 12 miesiącach i nawet 15% do końca 2024 roku.

  • Amerykańska waluta jest przewartościowana około 10%
  • Indeks dolara testuje wrześniowe minima
  • Kurs euro do dolara wybił kluczowy opór przy 1,19 US
  • EURUSD zbliża się do poziomu 1,20 USD
  • W najbliższy piątek poznamy dane z rynku pracy w USA

Dolar jest przewartościowany o około 10% twierdzą analitycy Goldmana

Analitycy Goldman Sachs twierdzą, że pomimo ostatniego osłabienia dolara amerykańskiego, waluta ta jest około 10% przewartościowana. Aktualnie oczekuje się, że negatywne realne stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych doprowadzą do pogłębienia spadków na kursie USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po długim okresie, w którym amerykańska gospodarka i rynek aktywów osiągały lepsze wyniki, dolar wydaje się znacząco zawyżony – około 10% w odniesieniu do standardowych mierników – napisali analitycy Goldman Sachs w ostatnim raporcie.

W perspektywie najbliższego roku analitycy spodziewają się osłabienia dolara sięgającego 6%, z kolei w dłuższym horyzoncie czasowym, czyli do 2024 roku dolar ma stracić nawet 15%! Waluty które mają najbardziej skorzystać na słabości USD, to AUD i CAD. Ponadto zyskiwać mają także waluty rynków wschodzących.

Do spadków dolara mają się przyczynić rekordowo niskie stopy procentowe, Goldman Sachs prognozuje, że długo nie zobaczymy podwyżka. Jedynym zagrożeniem dla tej prognozy jest wybuch kolejnej fali pandemii koronawirusa i wywołanie recesji, która mogłaby wzmocnić amerykańską walutę.

Indeks dolara testuje wrześniowe minima

Patrząc technicznie na sytuację na indeksie dolara, mamy do czynienia z trendem spadkowym. Okolice 90,70 powinny stanowić kluczowe wsparcie, niemniej należy zauważyć, że w przypadku tendencji zniżkującej prawodopodobieństow przemawia za wybiciem. W perspektywie najbliższych dni, inwestorzy będą zwracać uwagę na dane z rynku pracy w USA, które mogą przesądzić o tym, czy poziom zostanie pokonany, czy tez czekać nas będzie korekta wzrostowa.

wykres indeksu dolara DXY
Indeks dolara interwał H1

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here