Naga Markets

Analitycy walutowi Crédit Agricole CIB dostrzegają, że choć indeks dolara amerykańskiego (DXY) ma za sobą najgorszy listopad w historii, to jednak nie wydaje się, by wyprzedaży amerykańskiej waluty towarzyszyła znacząca zmiana w jej fundamentach. USD pozostaje bowiem najwyżej oprocentowaną główną walutą, a Fed w dalszym ciągu zamierza podnosić stopy procentowe.

Dolar jest niedowartościowany

– Nasi ekonomiści oczekują, że w 2023 r. stopy procentowe Fed osiągną poziom 5,25%. FOMC może zasygnalizować ten ruch, rewidując w górę swój dot-plot na posiedzeniu 14 grudnia – czytamy w nocie CA CIB.

Eksperci dostrzegają bowiem, że optymizm rynku co do globalnego wzrostu gospodarczego, który został podsycony przez ogłoszenie oficjalnych planów ponownego otwarcia chińskiej gospodarki kilka tygodni temu, obecnie całkowicie wygasł w reakcji na informacje o powrocie koronawirusa w Chinach. To z kolei może zwiększyć popyt na uznawanego za bezpieczną przystań dolara w stosunku do walut powiązanych z ryzykiem, takich jak funt szterling.

– USD zaczyna wyglądać na niedowartościowanego. Nasza krótkoterminowa wartość godziwa dla GBP/USD sugeruje, że para powinna być notowana w pobliżu 1,18 – wskazali analitycy CA CIB.

Kurs funta spadnie do 1,10 USD?

Spoglądając tymczasem na notowania pary GBP/USD zauważymy, że jej kurs wzrósł na początku grudnia powyżej 1,23, co jest najwyższym poziomem od czerwca br.

Eksperci Crédit Agricole CIB rekomendują więc sprzedaż GBP/USD z celem na 1,10 i stop lossem na 1,2670.

Handluj na rynku walutowym (i nie tylko) razem z NAGA i uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Bossa

Dostrzegają oni, że duża część shortów na GBP/USD została już zamknięta. Ponadto wątpią, by inwestorzy walutowi w pełni rozwinęli swoje shorty na GBP, biorąc pod uwagę, że fundamentalne argumenty za dalszymi wzrostami stały się raczej niepewne w obliczu trwającej recesji i ostatnich oszczędności fiskalnych w Wielkiej Brytanii.

– Uważamy, że środki oszczędnościowe ogłoszone niedawno przez rząd Wielkiej Brytanii pogłębiłyby trwającą recesję. To ostatnie może zagrozić zdolności BoE do realizacji wciąż dość jastrzębich oczekiwań rynkowych dotyczących stóp procentowych, zgodnie z którymi stopa bankowa może osiągnąć szczyt powyżej 4,5% w przyszłym roku – wskazali eksperci.


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGrudzień to statystycznie najlepszy miesiąc na EUR/USD. Z kolei styczeń jest najsłabszym miesiącem roku
Następny artykułS&P 500 traci w trakcie dzisiejszej sesji. Fed będzie podnosił mniej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.