Naga MarketsKliknij by zapoznać się z ofertą eToro

Zmienność rynków akcji spadła do najniższego poziomu i to już drugi dzień z rzędu! Dlaczego te akcje nie zostaną sprzedane? Po raz pierwszy indeks zmienności VIX osiągnął poziom 9,26. Światowe akcje praktycznie nie zmierzają w żadnym kierunku. Kierunek pochodzi z rynku walutowego, gdzie dolar został zmasakrowany. Kto może ocalić biednego dolara?

Choć Donald Trump i jego rodzina nie wyglądają jakby robili jakiekolwiek postępy w kierunku obiecanej reformy ochrony zdrowia lub obniżki podatków, jest coś jeszcze co definitywnie spycha dolara w dół. Oczekiwania wskazują, że nie będzie kolejnej podwyżki stóp procentowych z FED aż do marca. W związku nikt nie planuje kolejnych podwyżek w tym czasie. Ostatnio FED poinformował, że przez sprzedaż niektórych z ich bardzo rozbudowanych bilansów można uzyskać taki sam efekt jak po podniesieniu stóp.

Jutro Janet Yellen zamierza ogłosić decyzję o stopach procentowych, którą raczej ciężko będzie skorygować. Pani Yellen nie wystąpi przed kamerami oraz nie będzie żadnej konferencji prasowej. Oglądając przygotowania do jej oświadczenia możemy zobaczyć dosyć powściągliwą ilość wolumenów, ale ciężko sobie wyobrazić jeszcze bardziej ograniczoną zmienność niż obecnie.

Wczorajsze spotkanie w Rosji przyniosło przewidywane rezultaty, choć w inny sposób niż tego oczekiwaliśmy. Odpowiedziano na obawy dotyczące zwiększonej produkcji w Libii i Nigerii, twierdząc, że kraje te gwałtownie osiągnęły maksimum swojej zdolności i ograniczanie wydatków nie jest priorytetem.

Zamiast tego OPEC postanowił uspokoić rynek, sygnalizując, że trzyma rękę na pulsie. Podkreślono, że obecne działania powinny być wystarczające, ale jeśli sprawy potoczą się w złym kierunku i ceny spadną, będzie trzeba zareagować odpowiednio szybko. Ten bezczelny pokaz pewności siebie ruszył ceny w górę o jeden dolar na baryłkę. Jednakże wczorajszy wzrost był zaledwie niewielkim pokryciem wczorajszego spadku.

Na dziś to wszystko. Zostawię Was samych z waszymi przemyśleniami na ten temat. Jeśli chcesz podyskutować na ten temat, serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu na eToro – @MatiGreenspan.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here