Naga Markets

Wall Street i USAWall Street i dolar (USD) rosną ostrożnie w środę przed protokołem z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej, podczas gdy dolar nowozelandzki (NZD) poszybował w górę, gdy bank centralny (RBNZ) dołączył do rówieśników, którzy agresywnie podnoszą stopy procentowe. Jednocześnie nerwy związane z globalną recesją utrzymują się po słabych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Indeks dolara (DXY) odbija w środę w rejon 102,30.

Fed między młotem, a kowadłem. Straszniejsza pędząca inflacja czy recesja?

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych obiecała działać agresywnie, podnosząc koszty pożyczek, a protokół z ostatniego posiedzenia, który ma się ukazać dziś wieczorem, zostanie przeanalizowany przez ekspertów pod kątem wskazówek dotyczących szybkości i zakresu tych działań.Inwestorzy oczekują obecnie serii podwyżek stóp procentowych o 50 punktów bazowych przez Fed w ciągu najbliższych kilku miesięcy, co podsyca obawy, że może to z łatwością doprowadzić do zastoju największej gospodarki świata.

Z naszego punktu widzenia obawy przed recesją są realne. Fed ma bardzo trudne wyzwania przed sobą, aby stworzyć „miękkie lądowanie” dla rynków – stwierdził Salman Baig, menedżer portfela w Unigestion,

Tymczasem dolar kiwi osiągnął trzytygodniowe maksimum na poziomie 0,65 USD po tym, jak jego bank centralny podniósł stopy procentowe o agresywne 50 punktów bazowych i zasygnalizował, że na horyzoncie są kolejne.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Rynki obligacji w dużej mierze trzymają się trendu przed protokołem Fed i po tym, jak szefowa EBC Christine Lagarde dała w tym tygodniu mocną wskazówkę, że wkrótce dokona pierwszych podwyżek stóp procentowych od ponad dekady.

NED

W nocy Wall Street chwiało się po słabych danych dotyczących rynku nieruchomości i przemysłu, a niektórzy czołowi decydenci Fed poparli jeszcze dwie duże podwyżki stóp procentowych już w czerwcu i lipcu, aby zwalczyć najwyższą od 40 lat inflację w USA.

Sprzedaż nowych domów w USA spadła w kwietniu o 16,6% miesiąc do miesiąca, co jest największym spadkiem od dziewięciu lat.

Prezes Fed z Atlanty, Raphael Bostic, ostrzegł, że gwałtowne podwyżki stóp mogą spowodować „znaczną dyslokację gospodarczą” i pozostaje jednym z nielicznych decydentów Fed, którzy opowiadają się za zmniejszeniem tempa podwyżek stóp w dalszej części roku, jeśli inflacja spadnie.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here