Naga MarketsKurs dolara kontynuuje spadek w środę. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Jutro w Chinach rozpoczynają się tygodniowe obchody Nowego Roku
  • W Europie uwagę zwracają wypowiedzi włoskich polityków, które zwiększają szanse Mario Draghiego na utworzenie technokratycznego rządu
  • Dzisiaj o godz. 14:00 odbędzie się wystąpienie szefowej Europejskiego Banku Centralnego

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) ma problemy przy oporze

Środa nie przynosi większych zmian na rynku walut. Dolar pozostaje słabszy, ale zmiany są kosmetyczne. Uwagę zwraca odbicie rentowności amerykańskich obligacji po przecenie z ostatnich dwóch dni – niewykluczone, że rynek się pozycjonuje pod dzisiejsze dane nt. inflacji CPI w USA za styczeń o godz. 14:30. Większą uwagę będzie przykuwać bazowa inflacja CPI Core (szacunki 0,2 proc. m/m i 1,5 proc. r/r), chociaż dla FED główną miarą jest bazowy wskaźnik oparty o wydatki PCE Core. Wieczorem o godz. 20:00 planowane jest wystąpienie szefa FED.

Jutro w Chinach rozpoczynają się tygodniowe obchody Nowego Roku, stąd też podczas sesji w Azji mieliśmy bardziej “porządkowanie” pewnych zaległych tematów. Uwagę zwrócił jednak zaskakujący odczyt inflacji CPI w Chinach, który w styczniu wskazał na deflację rzędu -0,3 proc. r/r. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie mieliśmy wzrost krótkoterminowych stawek na rynku pieniężnym (problemy z płynnością, którym próbował zaradzić Ludowy Bank Chin) i dzięki temu juan pozostawał relatywnie silny, to teraz ta kombinacja danych może dać preteksty do jego osłabienia – powiedział analityk BOŚ.

W Europie uwagę zwracają wypowiedzi włoskich polityków, które zwiększają szanse Mario Draghiego na utworzenie technokratycznego rządu. Lider populistycznej Ligi Północnej dał do zrozumienia, że nie będzie głosować przeciw, a Draghi złożył mu obietnicę, że nie będzie forsował programu oszczędności, ani też podnosił podatków (swoją drogą byłoby to dziwne w obecnej, pandemicznej rzeczywistości).

Z kolei szef Ruchu 5 Gwiazd zaznaczył, że poparcie może być warunkowe, a jego ugrupowanie nie będzie zgłaszać swoich kandydatów do rządu. Spadające ryzyko polityczne we Włoszech pcha do góry notowania EURUSD, który naruszył dzisiaj rano opór przy 1,2135. Dzisiaj o godz. 14:00 mamy zaplanowane wystąpienie szefowej Europejskiego Banku Centralnego, ale raczej nie wniesie ono nic nowego. W poniedziałek Christine Lagarde mówiła o tym, że scenariusz ożywienia gospodarki w wakacje pozostaje niezagrożony – dodał.

Kurs EUR/USD po złamaniu spadkowej linii trendu w poniedziałek przy 1,2070 notowania EURUSD pną się w górę. Wspólnej walucie sprzyjają:  spadające ryzyko polityczne we Włoszech, oraz oczekiwania związane z ożywieniem europejskiej gospodarki w najbliższych miesiącach w ślad z możliwym przyspieszeniem dynamiki szczepień.

Z kolei dolar w ostatnich dniach stracił w ślad za cofnięciem się rentowności amerykańskich obligacji po mocnych zwyżkach. Dzisiaj te jednak nieco odbijają, stąd też warto będzie uważniej śledzić zachowanie się rynku wczesnym popołudniem – o godz. 14:30 mamy ważne dane nt. styczniowej inflacji CPI w USA, a o godz. 15:30 startuje rynek kasowy na Wall Street. Nie można wykluczyć próby nieznacznej korekty ostatniego odbicia na EURUSD, zwłaszcza, że na razie naruszenie oporu przy 1,2135 nie jest za bardzo trwałe – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dax | orlen akcje forum | notowania złotego | zloty kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here