Dolar i kurs funta silnie w dół. Polski złoty odbija również do euro i franka, 7 kwietnia 2020 r.Wyraźne umocnienie amerykańskich giełd w poniedziałek i utrzymanie optymizmu we wtorek na rynkach europejskich powoduje, że inwestorzy ponownie szukają bardziej ryzykownych inwestorów. Sprzedając dolara kierują swój wzrost między innymi w stronę złotówki, która koryguje spadki drugi dzień z rzędu. W efekcie, 7 kwietnia 2020 roku kursy walut kształtują się następująco: funt kosztuje 5,13 zł, euro 4,53 zł, frank 4,28 zł, a dolar 4,16 zł.

  • Polski złoty odbija we wtorek najsilniej od niemal 3 tygodni, zyskując do ważonego koszyka walut 0,2%
  • Najsilniejsza korektą wzrostową PLN realizuje w stosunku do kursu dolara, który traci 1,5%
  • Deprecjację w zakresie 0,8-0,9% realizują natomiast dolar i funt
  • Najspokojniej zachowuje się para walutowa z euro, jednak tutaj również widać deprecjację o 0,6%

Kurs dolara traci 1,5% i osuwa się we wtorek o ponad 6 groszy

Dolar amerykański jest we wtorek niewątpliwie największym przegranym sesji, tracąc do polskiego złotego niemal 1,5%, czyli nominalnie 6 groszy. Wzrost optymizmu na początku tygodnia oraz umocnienie światowych giełd powoduje, że na rynku walutowym inwestorzy odchodzą od dolara w poszukiwaniu bardziej ryzykownych inwestycji, na czym najmocniej zyskuje AUD. Polski złoty również odbiera swoją część zysku, aprecjacja jest jednak relatywnie skromna.

Kurs dolara spada do złotego o 6 groszy i powraca w okolice 4,16 zł. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara spada do złotego o 6 groszy i powraca w okolice 4,16 zł. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka również w dół. CHF/PLN traci 0,8% jako bezpieczna przystań

Za spadkiem dolara podąża również kurs franka szwajcarskiego, który w obliczu wzrostu apetytu na ryzyko traci jako bezpieczna przystań rynku walutowego. We wtorek para walutowa CHF/PLN osuwa się o 4 grosze i spada do poziomu 4,28 zł. Co prawda frank pozostaje nadal ekstremalnie drogi, jeżeli jednak udałoby mu się naruszyć barierę 4,25 zł, wtedy istnieje szansa na silniejszą przecenę waluty.

Kurs franka spada do złotego we wtorek o ponad 0,8%. Źródło: Tradingview.com
Kurs franka spada do złotego we wtorek o ponad 0,8%. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro osuwa się do 4,53 zł, traci 0,6% we wtorek

Chociaż spadki euro do złotego nie są tak silne jak dolara i franka, to para walutowa EUR/PLN traci w trakcie wtorkowej sesji ponad 0,6% i osuwa się do poziomu 4,53 zł. Spadek o około 3 grosze powoduje, że euro jest najtańsze od tygodnia i zbliża się do ważnej strefy na wysokości poziomu 4,51-4,50 zł. Chociaż ta będzie pełnić bardzo silne wsparcie, to gdyby udało się ją wybić, wtedy eurozłoty może mieć szansę na mocniejsze osunięcie.

Kurs euro traci do złotego drugą sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com
Kurs euro traci do złotego drugą sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Funt w dół trzeci dzień z rzędu. Brytyjska waluta spada o 0,9% do złotówki

Po wyjątkowym rajdzie, w trakcie którego funt w przeciągu dwóch tygodni zyskiwał kilkadziesiąt groszy, przyszedł czas na korektę spadkową. W efekcie kurs funta osuwa się od poziomu 5,20 zł i we wtorek traci kolejne 0,8% spadając do 5,13 zł. Nominalnie wtorkowa strata posiada zasięg czterech groszy, spychając notowania na tygodniowe dołki. Jeżeli GBP/PLN zamknie się poniżej 5,15 zł, wtedy istniała będzie szansa na kontynuację deprecjacji i powrót w okolice psychologicznej bariery 5 złotych.

Kurs funta spada trzeci dzień z rzędu. Polski złoty ma chwilę na złapanie oddechu. Źródło: Tradingview.com
Kurs funta spada trzeci dzień z rzędu. Polski złoty ma chwilę na złapanie oddechu. Źródło: Tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here