Naga MarketsKurs dolara w górę! Spadki na giełdzie wzmocniły takż kurs jena. Co z indeksem USD (DXY)?Przecena na giełdzie, która zapoczątkowana została na koniec ubiegłego tygodnia odbija się na rynku Forex. Zyskał na tym kurs dolara amerykańskiego, a także jen japoński, uznawany za bezpieczną przystań. Wciąż najgorzej radzi sobie funt szterling, którego spadki napędzają obawy o hard Brexit. Dziś natomiast obserwujemy odbicie na kontraktach futures na S&P 500, przez co umocnienie dolara nieco wyhamowało.

  • Spadki na giełdzie wspierają dolara i jena
  • Dolar może dodatkowo zyskać po czwartkowym posiedzeniu EBC
  • Indeks DXY zbliża się do kluczowego oporu

Wyprzedaż spółek tech. umacnia dolara

Kontrakty terminowe na indeks S&P 500 osunęły się od piątkowego ATH o ponad 7 proc. Sprawia to, że inwestorzy uciekają od bardziej ryzykownych walut w kierunku tzw. bezpiecznych przystani.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Wyprzedaż spółek technologicznych zaskoczyła rynek i jest nieco niepewna, odnośnie tego, czy istnieją szersze implikacje – powiedział Moh Siong Sim, analityk walutowy Banku Singapuru.

Na wyprzedaży zyskał dolar amerykański, co doprowadziło do przełamania wsparcia przy 1,1800 na EUR/USDGreenback  w relacji do euro może ponadto zyskiwać po czwartkowym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, jeśli pojawi się oznaka zaniepokojenia wzrostem wspólnej waluty lub tym, że niska inflacja będzie wymagała bardzo luźnej polityki przez bardzo długi czas.

W ostatnich dniach widoczne były także zyski jena w stosunku do głównych walut. Para walutowa GBP/JPY osunęła się wczoraj o 1,56 proc.; EUR/JPY spadł o 0,53 proc., a kurs CHF/JPY stracił 0,34 proc.

Indeks dolara (DXY) tuż pod kluczowym oporem 

Notowania indeksu dolara pokonały w tym tygodniu spadkową linię trendu, która działała jako opór. Wczorajszy wzrost o 0,5 proc. przybliżył indeks DXY do kluczowego obszaru oporu w obrębie 93,70.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Istotne znaczenie będzie miał test wspomnianego wyżej oporu. Jeśli okaże się pozytywny, cena może pozostać w konsolidacji. Gdyby jednak doszło do wybicia, byki odsłoniłyby obszar w okolicach poziomu 95,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here