Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoSpadek kursu dolara amerykańskiego będzie kontynuowany, co powinno sprzyjać wzrostowi inflacji w USA, zdaniem ekonomistów z Charles Schwab. Z kolei według analityków MUFG Banku, globalny wzrost ryzyka powinien wspierać waluty G10 i rynki wschodzące o wysokim współczynniku beta kosztem jena i dolara.

  • W ujęciu rok do roku inflacja w USA prawdopodobnie będzie wyższa
  • Dolar rósł przez około 10 lat, aż do zeszłej wiosny, kiedy Fed przeszedł na gołębie stanowisko
  • Pozytywne perspektywy dla gospodarki światowej będą nadal napędzać nastroje inwestorów

USD: wartość dolara będzie dalej spadać – Charles Schwab

Spodziewamy się wzrostu inflacji w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale prawdopodobnie będzie on krótkotrwały. W ujęciu rok do roku inflacja prawdopodobnie będzie wyższa. Jednak utrzymanie inflacji w sposób trwały powyżej celu Fed na poziomie 2% prawdopodobnie zajmie kolejny rok lub dwa, biorąc pod uwagę dużą lukę popytową – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli spojrzeć kilka lat w przyszłość, argumenty za wzrostem inflacji stają się coraz silniejsze. Luźne stanowisko Fed w zakresie polityki pieniężnej – w połączeniu z perspektywą kolejnej rundy pomocy fiskalnej w wysokości około 1 biliona dolarów, która pobudzi popyt oraz odbicie w gospodarce – może położyć podwaliny pod wyższą średnią inflację niż odnotowano przez ostatnią dekadę.

Dolar rósł przez około 10 lat, aż do zeszłej wiosny, kiedy Fed przeszedł na bardzo gołębie stanowisko. Spodziewamy się, że w wyniku spadku realnych stóp procentowych w USA i rosnących deficytów zewnętrznych, które trzeba sfinansować kapitałem zagranicznym, „greenback” będzie nadal spadał. Słabsza waluta powinna w pewnym stopniu wspierać wyższy wzrost i inflację w USA – dodano.

Kurs dolara: wzrost globalnego ryzyka osłabi USD – MUFG

Pozytywne perspektywy dla gospodarki światowej będą nadal napędzać nastroje inwestorów. Zdaniem ekonomistów MUFG Banku, wzrost ryzyka powinien sprzyjać walutom G10 kosztem słabszego jena i dolara.

W utrzymaniu optymizmu wśród inwestorów pomaga nadzieja na stopniowe znoszenie ograniczeń. Przy wyższych rentownościach w Stanach Zjednoczonych, impuls związany z ryzykiem może sprzyjać walutom G10 o wysokim współczynniku beta w stosunku do jena, waluty, która jak dotąd radziła sobie wyjątkowo słabo. Tło jest również korzystne dla rynków wschodzących w stosunku do dolara amerykańskiego – podkreślono w raporcie.

Zakładając, że nominalny ruch rentowności w USA jest względnie ograniczony, pozytywna globalna dynamika na rynkach akcji oraz wyższe ceny ropy naftowej i surowców powinny odgrywać ważniejszą rolę we wspieraniu walut rynków wschodzących – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa notowania | kursy kryptowalut prognozy | biomedlub akcje | jsw giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here