Naga MarketsCzwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych, których publikacje mogłyby przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut.

Jednym z najważniejszych wydarzeń minionej nocy była publikacja raportu z australijskiego rynku pracy. Wynika z niego, że zatrudnienie wzrosło w lipcu br. o 2,2 tys., co okazało się wynikiem zauważalnie lepszym od prognoz zakładających jego spadek o 46,2 tys.W godzinach popołudniowych dowiedzieliśmy się z kolei, że w minionym tygodniu przybyło w Stanach Zjednoczonych 348 tys. bezrobotnych. Odczyt ten także okazał się lepszy od prognoz wskazujących na wzrost aż o 363 tys.

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:08 zauważymy, że dolar amerykański był wraz z jenem japońskim najsilniejszymi walutami grupy G8 podczas czwartkowego handlu. Największą aprecjację amerykańska waluta odnotowała w relacji do dolarów australijskiego i kanadyjskiego.

AUD/USD spada 4. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej AUD/USD zauważymy, że wskutek trwających od początku tygodnia, niezwykle dynamicznych spadków, rynek osunął się dziś poniżej technicznego wsparcia w wysokości 0,72. Jeżeli tyle tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet przetestowania rejonu 0,7020.

AUDUSD Daily

EUR/USD poniżej istotnego wsparcia

Potencjalnych spadków oczekiwać moglibyśmy także na notowaniach pary walutowej EUR/USD, której kurs osunął się dziś poniżej technicznego wsparcia w wysokości 1,17 USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłļy osunąć się nawet w okolice 1,1615 USD.

EURUSD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

invest

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDAX traci dzisiaj ponad 1,4 procent. Krwawa korekta na większości rynków
Następny artykułNotowania EUR/USD powróciły do spadku. Ważne wsparcia pękły też na GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here